GMINA KSIĄŻ WIELKI

Klub Seniora "Młodzi Duchem"     Nasi seniorzy z klubu „Młodzi Duchem”, wyznający maksymę: „W zdrowym ciele zdrowy duch”, udali się busem udostępnionym przez władze Gminy na baseny mineralne w Solcu Zdroju (zdjęcie). Tajemnica skuteczności leczniczych zażywanych tam kąpieli tkwi w solance siarczkowo-siarkowodorowej, która jest naturalnym źródłem energii. Korzystano z różnych form relaksu, w tym: masaży poziomych i pionowych, gejzera oraz z zajęć wodnego aerobiku. Wszystko to wywołało nie tylko pragnienie kolejnego wyjazdu do Solca Zdroju, ale i zorganizowania pikniku integracyjno-aktywizującego na pożegnanie lata, który odbył się kilka dni później.

Klub Seniora "Młodzi Duchem"Klub Seniora "Młodzi Duchem"     W miniony piątek najaktywniejsi seniorzy udali się na piknik drogą okrężną, bo jadąc na rowerach trasą: Książ Wielki – Boczkowice - Książ Mały - Książ Mały-Kolonia do Trzonowa, gdzie pod pomnikiem zamordowanych podczas wojny mieszkańców wsi złożono kwiaty, w czym uczestniczyła sołtys Zofia Madejska. Zapalono także znicze.

Klub Seniora "Młodzi Duchem"     Inni seniorzy przygotowywali w tym czasie piknik urządzony na posesji koleżeństwa Danuty i Józefa Szostaków z Wielkiej Wsi. Na suto zastawionych stołach znalazły się duszonki z ogniska, smażony karp, sałatki, ciasta oraz własnoręcznie pieczone kiełbaski. Gospodarze serwowali jako niespodziankę na deser pyszne domowe pączki. Po przybyciu do Wielkiej Wsi uczestników wycieczki rowerowej, wspólnie biesiadowano do późnych godzin wieczornych śpiewając przeróżne piosenki. A wśród nich oczywiście tę: „Żegnaj lato na rok”.

H.S.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się