GMINA KSIĄŻ WIELKI

Posiadzenia komisji Rady     Przed sesją Rady Gminy w Książu Wielkim, którą zaplanowano na środę, 12 września, w minionym tygodniu spotkały się komisje merytoryczne: oświaty oraz bezpieczeństwa. Na pierwszej debatowano głównie o sytuacji finansowej szkół, a na drugiej o organizacji dowozu busami uczniów na zajęcia. Przewodniczący komisji oświaty Marek Płonczyński (na zdjęciu siedzi przy stole trzeci w prawym rzędzie) zapytał wójta Marka Szopę: czy i kiedy nastąpi modernizacja Szkoły Podstawowej w Książu Małym? – Na to pytanie odpowiedzieć może już tylko Rada nowej kadencji. W każdym razie w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Gminy takie zadanie zostało zapisane – odrzekł Wójt.

Posiadzenia komisji Rady     Radni na najbliższej sesji podsumują wykonanie budżetu za pół roku, stąd Marek Szopa referował poszczególne wydatki oraz wpływy. W dziale „oświata”, zresztą podobnie jak w innych, sytuację ocenił jako „zadowalającą” gdyż pozostało tu nawet ponad 50 tys. zł rezerwy. Na szkoły i przedszkola przewidziano w tym roku 6,43 mln zł, z czego zrealizowano do końca czerwca 3,29 mln zł (52 proc.), kierując najwięcej pieniędzy na wynagrodzenia dla nauczycieli (58 etatów).

 

Posiadzenia komisji Rady     Komisja bezpieczeństwa analizowała warunki dojazdu uczniów do szkół. Jak stwierdzono, system dowozu dzieci funkcjonuje właściwie i jego organizacja przez Gminę (czterech kierowców jest pracownikami UG) gwarantuje niezawodność kursów. Tym bardziej, iż busy przewożące dzieci są w dobrym stanie technicznym, a ponadto tabor jest wciąż uzupełniany o nowe pojazdy renomowanych producentów. Ostatnio wysłużony autobus marki autosan wymieniono na nowego mercedesa.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się