GMINA KSIĄŻ WIELKI

Inauguracje roku szkolnego 2018/19Inauguracje roku szkolnego 2018/19     Gimnazjum im. Stefana Żechowskiego w Książu Wielkim rozpoczęło rok szkolny po raz dwudziesty i ostatni. – Dwa lata temu rządzący politycy doszli do wniosku, że taki twór edukacyjny jak gimnazjum nie przystaje do ich rozumienia rzeczywistości, więc musi zostać zlikwidowany i dlatego jest nas tutaj teraz garstka – stwierdził rozpoczynając uroczystość dyrektor Jacek Kobyłka. W placówce zostały już tylko dwie klasy trzecie, do których uczęszcza łącznie 44. uczniów. Kilku z nich poprosiło nawet o pamiątkowe zdjęcie… Zupełnie inna atmosfera panowała podczas inauguracji nauki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym, o czym napiszemy dalej.

Inauguracje roku szkolnego 2018/19Inauguracje roku szkolnego 2018/19     Ale pozostańmy jeszcze przy wygaszanym w ramach tzw. dobrej zmiany Gimnazjum. Zdaniem wójta Marka Szopy, które padło w jego wystąpieniu, likwidacja tych placówek ma powody głównie polityczne i bez wątpienia edukacji młodzieży nie służy. To stwierdzenie uzasadnił dodatkowo i dobitnie Jacek Kobyłka przypominając gimnazjalistom, że w czerwcu 2019 roku będą konkurowali z ósmoklasistami w staraniach o przyjęcie do szkół, które wybiorą aby kontynuować naukę. Bo wtedy spotkają się dwa roczniki absolwentów i najlepsze szkoły będą tylko dla najlepszych.

Inauguracje roku szkolnego 2018/19Inauguracje roku szkolnego 2018/19     Z kolei inauguracja nauki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książu Wielkim, do którego uczęszcza dwustu uczniów i blisko stu przedszkolaków, przebiegała głównie pod znakiem pożegnania dotychczasowej dyrektorki Alicji Pagór i powitania nowej – Edyty Sychowskiej. Wójt Marek Szopa poinformował, że obejmuje ona placówkę na rok, do czasu przeprowadzenia konkursu na to stanowisko. Natomiast Alicja Pagór odchodzi na emeryturę ale pozostaje jeszcze w pracy jako wicedyrektorka.

Inauguracje roku szkolnego 2018/19Inauguracje roku szkolnego 2018/19     Serdeczne podziękowania za wieloletnie kierowanie Szkołą złożyli Alicji Pagór oprócz Wójta także przedstawiciele Rady Rodziców oraz Rady Pedagogicznej. Nauczyciele wręczyli jej wielki kosz róż oraz okolicznościowy wiersz, w którym czytamy m.in.: „Popatrz jak ta szkoła wypiękniała/ Jak przy Tobie wynowocześniała/ Nowe krzesła, szafy, ławki/ W przedszkolu pomoce i zabawki/ Multimedia w prawie każdej sali/ By korzystali ci starsi i całkiem mali”.

 

Inauguracje roku szkolnego 2018/19     Po oficjalnych uroczystościach grono pedagogiczne oraz inni goście zostali zaproszeni przez Alicję Pagór (na zdjęciu siedzi obok proboszcza ks. kanonika Edwarda Nowaka i wójta Marka Szopy) na pożegnalne przyjęcie, na którym serwowano własnoręcznie przyrządzony przez odchodzącą dyrektorkę bigos, również jej roboty sałatki oraz prawdziwki w marynacie. Migawki z obu inauguracji w Książu Wielkim (w tym wystąpienie Alicji Pagór) można zobaczyć na krótkiej, filmowej relacji: kliknij TUTAJ.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się