GMINA KSIĄŻ WIELKI

Świetlica w MianocicachTu stanie świetlica w Mianocicach     Nieopodal pałacu należącego dawniej do rodziny Hallerów w Mianocicach powstanie niczym drugi pałac - nowa świetlica wiejska dla mieszkańców sołectwa. Jej budowa ma kosztować 1,5 mln zł z czego pół miliona to właśnie uzyskane pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a pozostały milion dołoży z budżetu Gmina. Świetlica może z zewnątrz nie wygląda jak pałac ale wewnątrz jest znakomicie zaplanowana. Stanie w latach 2019-20 w zakolu rzeki Nidzicy, które pokazuje drugie zdjęcie. Mianocice czekały na tę inwestycję od roku 2014 kiedy nie dostały dofinansowania w pierwszym naborze do programu PROW, a potem na trzy lata zawiesił go minister rolnictwa, odblokowując dopiero przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Świetlica w Mianocicach     Jak widać na projekcie, świetlica ma dwie sale: dużą (50 m kw.) i mniejszą (32,9 m kw.), przedzielone częścią socjalną od tyłu (kuchnia, magazyn, szatnia), sanitarną od frontu (toalety) oraz korytarzem pośrodku. Budynek będzie ogrzewany pompami ciepła wspomaganymi przez piec na ekogroszek, a prąd ma pochodzić w części z ogniw fotowoltaicznych.

Świetlica w Mianocicach     Inwestycja ma kosztować aż tyle, gdyż obejmuje także otoczenie świetlicy oznaczonej na planie zagospodarowania jako (1). Obok (2) to przyległy taras, (9) to duży parking z miejscami dla niepełnosprawnych. Przewidziano również postawienie bliżej rzeki Nidzicy altany z grillem (10) oraz urządzenie placu zabaw dla dzieci: piaskownicy (11), „małpiego gaju” (12) i huśtawek (13).

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się