GMINA KSIĄŻ WIELKI

SP Antolka     W gmachu Szkoły Podstawowej w Antolce oraz przy jej otoczeniu trwają prace wykończeniowe. Już nie tylko ocieplono mury zewnętrzne i wymalowano elewacje, ale też wymieniono cały system centralnego ogrzewania. Na zdjęciu widać budynek od strony stadionu, na którym teraz również prowadzi się roboty. A szkolne podwórko jest wykładane kostką betonową.

SP Antolka     Wnętrza będą ogrzewały pompy cieplne, zainstalowane nieopodal głównego wejścia. To dwie duże, białe szafy z wentylatorami tłoczącymi powietrze z otoczenia do instalacji odzyskującej z niego ciepło. Dodatkowo, w mroźne dni komputer włączy piec gazowy. Na korytarzach (już wymalowanych ale na zdjęciu jeszcze bez posadzki) wszystkie stare, wielkie kaloryfery zastąpiono nowoczesnymi. Są one nie tylko bardziej sprawne, lecz przede wszystkim bezpieczniejsze dla dzieci.

SP Antolka     Klasy otrzymały pastelowe barwy, po rozjaśnieniu wcześniej położonych na ścianach ciemnych kolorów. Niektóre sale mają też nowe podłogi z bardzo odpornych na ścieranie paneli. Ponadto przebudowano piwnice gmachu, adaptując część pomieszczeń na szatnie dla uczniów. W tym celu odpowiednio poszerzono prowadzące tam schody. Wszystko wygląda na to, że inwestycja zostanie zrealizowana zgodnie z planem: do końca lipca.

SP Antolka     Natomiast budowa stadionu potrwa nieco dłużej. Beton wylany na przygotowane w ziemi podłoże wymaga bowiem odpowiedniego czasu do związania. Dopiero wtedy można na nim położyć warstwę miękkiego tworzywa i odpowiednio ją zabezpieczyć. Ta druga inwestycja w miejscowej szkole ma być gotowa na koniec sierpnia.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się