GMINA KSIĄŻ WIELKI

Klub Seniora     Do wszechstronnej aktywności w wieku emerytalnym zachęcał kierownik Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim lekarz Andrzej Gumula, zaproszony na spotkanie Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. – Odstawmy wszelkie tabletki uspokajające, które wywołując pozorny błogostan prowadzą tylko do niebezpiecznego nałogu. Spokój musi być w nas. A uzyskujemy go poprzez dbanie o swoje zdrowie, budowanie dla siebie szacunku w rodzinie i otoczeniu oraz twórcze działania. Unikajmy tego, czego się boimy najbardziej: bólu, cierpienia i samotności…

Klub Seniora     Podczas godzinnego spotkania, które prowadziła przewodnicząca Klubu Seniora Helena Sroka, najwięcej pytań dotyczyło możliwości współczesnej medycyny w zakresie wydłużenia życia. Jak stwierdził Andrzej Gumula, takie możliwości są blisko nas, bo również w miejscowym ośrodku zdrowia wyposażonym w uniwersalny aparat USG, wspomagający stawianie lekarskich diagnoz. A przede wszystkim umożliwiający zastosowanie właściwej terapii profilaktycznej zanim dopadnie nas choroba. I temu służą prowadzone od niedawna akcje bezpłatnych, specjalistycznych badań, z jakich warto skorzystać.

Klub Seniora     Na zakończenie prelekcji wspomaganej zdrowymi, bo domowego wypieku ciastami oraz owocami, zaśpiewano nawiązującą do tematu spotkania piosenkę. Mówiła ona w refrenie o tym, że emerytura to najlepsza życia pora. A jedna ze zwrotek brzmiała tak: „Przekonam dziś was, że to piękny czas/ by cieszyć się z sześćdziesiątki,/ że życie ma smak a powiem to tak,/ ma też erotyczne wątki.”

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się