GMINA KSIĄŻ WIELKI

Akt pojednania     Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Książu Wielkim oraz Klub Seniora „Młodzi Duchem” będą miały swoje siedziby pod jednym dachem – w budynku dawnego przedszkola przy ul. Śniadeckiego. Połączy ich wspólny korytarz, wspólna kuchnia i ubikacja. Rozdzieli natomiast murowana ściana pomiędzy zajmowanymi pokojami. W podpisanej umowie z Gminą ustali się dodatkowo zasady odpowiedzialności za urządzony na podwórku, obecnie nieczynny plac zabaw. Takie uzgodnienia zapadły na spotkaniu zainteresowanych stron z wójtem Markiem Szopą (na zdjęciu rozmawia z Barbarą Zygułą, przewodniczącą Stowarzyszenia KGW w sali byłego przedszkola, mieszczącej wystawę starych obrazów o tematyce religijnej).

Akt pojednania     Zanim panie z jednego i drugiego stowarzyszenia zaczęły podczas wizji lokalnej dzielić włości, dyskutowano w sali remizy OSP w Książu Wielkim. Wójt Marek Szopa wyrysował na tablicy plan pomieszczeń budynku dawnego przedszkola i zaproponował podział sal, pozostawiając ostateczną decyzję samym zainteresowanym. A przy tym zdecydowanie uciął próby dyskusji na temat poszukiwania tzw. innych winnych za dewastację placu zabaw. Bo w ocenie Gminy to dzierżawca nieruchomości (czyli Stowarzyszenie KGW) ponosiło za nią do czasu wymówienia umowy wszelką odpowiedzialność. Jak za swój dom.

Akt pojednania     Od teraz będzie to dom wspólny. Obok krucyfiksu nad drzwiami wejściowymi zawiśnie druga tabliczka na znak zgody i pokoju. Jak zapowiedział Wójt, Gmina wyremontuje zdewastowane urządzenia na placu zabaw, doposaży go w inne atrakcje dla dzieci oraz w siłownię plenerową dla starszych. A w utrzymaniu porządku z pewnością pomoże to, iż czuwać nad nim będą dwa stowarzyszenia, a nie jak dotąd tylko jedno.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się