GMINA KSIĄŻ WIELKI

Kapela "Małopolanie"Kapela "Małopolanie"     W minioną niedzielę (8 lipca) w Działoszycach na Stadionie Miejskim hucznie świętowano Jubileusz XXX-lecia kapeli ludowej „Działoszacy”, grającej pod kierunkiem Adama Kocerby. Z tej okazji zaproszono na gościnne występy kilka najbardziej znanych, okolicznych kapel, w tym naszą – „Małopolanie”, której przypadł zasłużony honor bycia gwiazdą wieczoru, gdyż zdecydowanie najbardziej podobała się miejscowej publiczności. Na scenie od prawej: Anna Kowal, Weronika Szczepankiewicz, Dariusz Adamczyk, Jan Strój, Kazimierz Lędźwa i Andrzej Kwiecień.

Kapela "Małopolanie"     Przed występem kapeli „Małopolanie”, Kazimierz Lędźwa wręczył Adamowi Kocerbie w imieniu zespołu okolicznościowy adres z życzeniami napisanymi wierszem: „Dużo zdrowia, pomyślności/ wielu fanów i radości/ to, co dobre niech się stanie/ życzą członkowie kapeli Małopolanie.” Wiersz poprzedziła jeszcze sentencja autorstwa Anny Kowal: „W każdym człowieku gdzieś na dnie duszy drzemie pasja. Wystarczy ją obudzić, a wtedy niemożliwe staje się możliwym.”

Kapela "Małopolanie"     Publiczność nie tylko gorąco oklaskiwała naszą kapelę z Książa Małego-Kolonii, ale też przy jej skocznym graniu wiele par ruszyło w tany. To granie, ten śpiew solisty Jana Stroja, oraz te tańce można zobaczyć na krótkim filmie (kliknij TUTAJ) z fragmentem piosenki o Janku, który zamiast na wesele z Hanką musiał się udać „w kamasze”, czyli odbyć najpierw służbę wojskową.

Red.

 

 

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się