GMINA KSIĄŻ WIELKI

Posiedzenie komisji oświaty     Jednym z tematów posiedzenia komisji oświaty były inwestycje prowadzone w Szkole Podstawowej w Antolce. Jak poinformował wójt Marek Szopa, prace przy termomodernizacji gmachu przebiegają zgodnie z harmonogramem i zakończą się w lipcu. Pozostanie zatem cały następny miesiąc na robienie porządków i przygotowanie klas do rozpoczęcia nowego roku szkolnego we wrześniu. Uczniowie będą także mieli do dyspozycji nowe boisko. Na zdjęciu (od lewej strony): radna Małgorzata Sych, radna Stanisława Skiba, przewodniczący komisji Marek Płonczyński, przewodniczący Rady Gminy Henryk Huma, radna Małgorzata Rosół i wiceprzewodnicząca RG Jagoda Spicha.

     Po otrzymaniu dofinansowania w wysokości 190 tys. zł na remont boiska przy SP w Antolce, Gmina postanowiła dołożyć z własnego butdżetu kolejne 200 tys. zł na tę inwestycję. W jej ramach po usunięciu z boiska obecnej, asfaltowej nawierzchni będzie tam wylana betonowa płyta o wymiarach 44 na 22 m, którą pokryje szczelna i miękka warstwa sztucznego tworzywa (poliuretanu). Prace mają się zakończyć do 30 sierpnia.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się