GMINA KSIĄŻ WIELKI

Biesiada "Młodych duchem"     Dzięki paniom i panom z Gminnego Klubu Seniora „Młodzi duchem” po stawach w Książu Wielkim popłynęły tradycyjne wianki, puszczane na wodę przed Nocą Świętojańską. Tym ludowym obrzędom towarzyszyły tańce przy muzyce podczas plenerowej biesiady zorganizowanej 20 czerwca na powitanie lata pod pobliskim Zamkiem na Mirowie. Bawiono się w myśl maksymy: „Nie starzeje się ten, kto nie ma czasu i dużo się śmieje”.

Biesiada "Młodych duchem"     Nawiązując do zbliżającej się Nocy Świętojańskiej panie uwiły własnoręcznie kilka wianków, dekorując jednym z nich goszczącego na pikniku wójta Marka Szopę. Ma zdjęciu (nieco rozmazanym z powodu wykonania w tańcu): Marek Szopa, Helena Sroka (przewodnicząca Klubu Seniora) oraz Marek Szałas ze Stowarzyszenia Mirów, które przygotowało miejsce na terenie boiska Zespołu Niepublicznych Szkół i Placówek Oświatowych oraz sprzęt niezbędny do grillowania.

Biesiada "Młodych duchem"     Spotkanie integracyjne było okazją do wspólnych rozmów w miłej, serdecznej i sytej atmosferze, bo tak jak nie brakowało śpiewów i żartów, tak nie brakowało również jedzenia i picia. A wszystko pod namiotami ustawionymi przez Urząd Gminy. Stąd seniorzy podziękowali wójtowi Markowi Szopie nie tylko za czynny udział w imprezie, lecz także za pomoc w jej organizacji. Dziękowano również prezesowi Stowarzyszenia Mirów - Markowi Płonczyńskiemu za okazaną gościnność.

HS&R

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się