GMINA KSIĄŻ WIELKI

Szkoły na Zamku     Zespół Niepublicznych Szkół i Placówek Oświatowych, jaki Stowarzyszenie Mirów prowadzi na Zamku w Książu Wielkim, rozpoczął rekrutację uczniów do klas pierwszych. Oferuje im bezpłatną naukę w Liceum Ogólnokształcącym (w klasie ogólnej lub mundurowej) oraz w Technikum o dwóch specjalnościach: technik informatyk i technik rolnik.

Szkoły na Zamku     Jak podkreśla Marek Płonczyński - prezes Stowarzyszenia Mirów (na zdjęciu z wójtem Markiem Szopą), za naukę w placówkach na Zamku, które mają uprawnienia szkół publicznych, uczniowie nic nie płacą. A przy tym mają do dyspozycji na miejscu znakomitą stołówkę i mogą korzystać z transportu busem posiadanym przez Stowarzyszenie. Warto dodać, że nauka w tym miejscu ma długą tradycję i przez dziesięciolecia wykształciło się tu bardzo wielu mieszkańców naszej Gminy. Niektórzy z nich właśnie dlatego kierują na Zamek teraz swoje dzieci.

Szkoły na Zamku25 4     Po zamknięciu dotychczasowego Zespołu Szkół przez Powiat Miechowski, tradycję szkolnictwa średniego w Książu Wielkim podtrzymuje właśnie Stowarzyszenie Mirów przy wydatnej pomocy Gminy. Ostatnio nasz samorząd umieścił czasowo na Zamku uczniów Szkoły Podstawowej w Antolce, gdyż jej gmach przechodzi gruntowną modernizację.

Red.

 

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się