GMINA KSIĄŻ WIELKI

Małopolskie Święto Ludowe w CharsznicyMałopolskie Święto Ludowe w Charsznicy     Podczas Małopolskiego Święta Ludowego, jakie Polskie Stronnictwo Ludowe zorganizowało w ubiegłą niedzielę w Charsznicy, Gmina Książ Wielki była widoczna szczególnie. Po pierwsze, na scenie zaśpiewał dla licznych gości zespół „Książowiacy”. A po drugie, nasz namiot nie tylko był najbardziej okazały zajmując miejsce na wprost estrady ale też przyciągał tym wszystkim, co serwowały w nim panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mianocicach.

Małopolskie Święto Ludowe w CharsznicyMałopolskie Święto Ludowe w Charsznicy     Zamiast wyliczać co można było zjeść w naszym namiocie lepiej zobaczyć to na zdjęciach. Panie pod kierunkiem radnej Małgorzaty Sych dbały tu o każdego gościa, których wraz z upływem czasu nie brakowało. A nawet przybywało z każdą minutą bo tłumnie zasiadali tu mieszkańcy  Gminy, którzy przyjechali na uroczystość w Charsznicy i odnaleźli własną ambasadę.

Małopolskie Święto Ludowe w CharsznicyMałopolskie Święto Ludowe w Charsznicy       Ponadto nabierali tu sił przed występem nasi „Książowiacy”. A radni (na zdjęciu: przewodniczący Henryk Huma, Dariusz Książek i Bożena Dziura) wsłuchiwali się w oficjalne wystąpienia, w tym szefa Klubu Parlamentarnego PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, który zapowiedział, że ludowcy zamierzają podczas kampanii wyborczej skupić się na ofercie dla osób starszych, mieszkańców wsi oraz przedstawicieli drobnej przedsiębiorczości.

Małopolskie Święto Ludowe w CharsznicyMałopolskie Święto Ludowe w Charsznicy     Tuż pod sceną zajął poczesne miejsce poczet sztandarowy gminnej organizacji PSL, którą reprezentowali: Jarosław Musiał i radny Grzegorz Ptak, a za nimi stali: radny Marek Gajos i dyrektor Gimnazjum Jacek Kobyłka będący szefem PSL w Książu Wielkim. Jak zapowiedział, ludowcy wystawią u nas kandydatów na radnych w niemal wszystkich okręgach wyborczych, a ich kandydatem na wójta jest już oficjalnie Marek Szopa.

Małopolskie Święto Ludowe w Charsznicy     Kiedy w części artystycznej pojawili się na scenie „Książowiacy”, za swój występ zebrali masę oklasków. Oczywiście przysłuchiwali się im wszyscy goście z naszej Gminy z wójtem Markiem Szopą na czele. A potem przystąpiono znowu w namiocie do mniej oficjalnych rozmów o polityce bo wiadomo, że trudno być obojętnym wobec tzw. dobrej zmiany, która dla rolników wcale nie okazała się dobra.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się