GMINA KSIĄŻ WIELKI

Dom do wyburzenia     Przystąpiono do wielkiej i długo w Książu Wielkim oczekiwanej inwestycji – rewitalizacji miejscowego Rynku. Pierwszym krokiem na tej drodze będzie rozebranie widocznej na zdjęciu drewnianej rudery, stojącej na rogu ulic: Warszawskiej i Morawca. Rozbiórkę rozpoczęła specjalistyczna ekipa zdejmując z dachu płyty eternitu. Po usunięciu gruzu i przebudowie tej części Rynku, powstaną tu dodatkowe miejsca parkingowe. A jak będzie wyglądało zrewitalizowane centrum stolicy naszej Gminy?

Plan rewitalizacji Rynku     Wszystko widać na zamieszczonym, szczegółowym planie. Plac przed Kościołem zamieni się w skwer z fontanną, ławeczkami i zielenią. Parking zostanie przeniesiony na ul. Śniadeckiego przy Banku Spółdzielczym, ale będzie znacznie powiększony. Podobnie zmieni miejsce pomnik stojący dotąd przy ul. Warszawskiej. Przyległe do Kościoła ulice: Toporczyków i Szkolna zamienią się w ciąg pieszo-jezdny. Przebudowa obejmie także ul. Murarską, bo odwodnienie dużego, nowego parkingu wymaga poprowadzenia tamtędy kanalizacji deszczowej.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się