GMINA KSIĄŻ WIELKI

Droga w Zaryszynie     Radni z komisji budżetowej udali się w minioną środę (9 maja) na rekonesans po ważniejszych inwestycjach, jakie obecnie są realizowane w naszej Gminie. Na zdjęciu obok widać jak wędrują wzdłuż gruntownie modernizowanej drogi łączącej Zaryszyn z Trzonowem. Tu na długości prawie 4 km nie tylko wymieni się asfaltową nawierzchnię, lecz najpierw wzmocni się betonem poszerzone pobocza, a następnie wykona podbudowę z grubej warstwy kamieni oraz oczywiście odwodnienie. Zgodnie z harmonogramem robót wszystko ma być gotowe do 10 września.

Droga w Zaryszynie     Z powodu szeroko zakrojonych prac ta inwestycja kosztuje niemało, bo 1,41 mln zł (w tym 63 proc. unijnej dotacji). Jak podkreślali radni (na zdjęciu kolejno: wójt Marek Szopa, przewodniczący kom. budżetowej Jarosław Sudański oraz jej członkowie - Paweł Oczkowicz i Grzegorz Ptak), lepiej wykonać drogę porządnie niż byle jak, bo chociaż wymaga to wydania więcej pieniędzy z budżetu to potem procentuje przez długie lata.

Szkoła w Antolce     Podobnie skomentowano trwający remont generalny połączony z termomodernizacją gmachu Szkoły Podstawowej w Antolce. Ale gdy radni zobaczyli kolory w jakich wymalowano gotowe już klasy, załamali ręce. Ich reakcję na ciemne lamperie w stylu więziennym najlepiej pokazuje mina przewodniczącego rady gminy Henryka Humy (zdjęcie po lewej).

Szkoła w Antolce     Obok klasy z lamperiami ciemnozielonymi zobaczono kolejną, ponurą klasę z lamperiami ciemnopopielatymi. Radny Paweł Oczkowicz, który jest malarzem z zamiłowania i zna się na kolorach jak mało kto, nie ukrywał zdziwienia doborem farb (zdjęcie po prawej). Bo jeśli naszą przyszłością są dzieci, w tym uczniowie SP w Antolce, to dlaczego mają widzieć świat w tak ciemnych kolorach? Zgodnie postanowiono, że lamperie należy przemalować na jaśniejsze.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się