GMINA KSIĄŻ WIELKI

Odpady komunalne     Jak wynika z zestawienia liczby ton odpadów komunalnych odebranych od mieszkańców gminy Książ Wielki w ciągu całego roku 2017 – wyprodukowaliśmy po 202,4 kg śmieci na osobę. Dzieląc to przez dwanaście wychodzi, że każdego miesiąca średnio wyrzucamy do kosza prawie 17 kg zbędnych różności, czyli ponad pół kg dziennie. W przeliczeniu na gospodarstwo domowe (głównie stąd pochodzą deklaracje, których złożono w Gminie 1.591) otrzymujemy 585 kg śmieci rocznie, czyli 48,7 kg miesięcznie, a zatem statystycznie 1,6 kg odpadów ląduje codziennie w każdym domu w kuble.

     W roku 2017 od mieszkańców gminy Książ Wielki wywieziono ogółem 928 ton odpadów komunalnych, w tym 660 ton zmieszanych i 268 posegregowanych. Wśród tych posegregowanych najwięcej było worków żółtych zawierających plastik i metal (153 tony) oraz worków zielonych ze szkłem (70 ton). Wyrzuciliśmy na śmietnik także niemało starych mebli gdyż odpadów wielkogabarytowych odebrano spod domów 24 tony, a kolejne 14 ton mieszkańcy sami dostarczyli do Punktu Selektywnego Odbioru Odpadów Komunalnych.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się