GMINA KSIĄŻ WIELKI

Szkoła Podstawowa w Antolce     Remont Szkoły Podstawowej w Antolce posuwa się w szybkim tempie. Prace przy termoizolacji tylnych ścian (od podwórza) już zakończono. Teraz robotnicy przystąpili do ocieplania styropianem ścian frontowych. Wiadomo jaki kolor gmach uzyska z zewnątrz – jasny, odbijający otoczenie. Stąd czasem będzie to biel z odcieniem zieleni od okolicznych drzew, a czasem biel z odcieniem niebieskim kiedy rozjaśni ją błękitne niebo. Jednocześnie trwa malowanie klas. Tu jednak napotkano dylemat odnośnie doboru barw, a dokładnie koloru olejnych lamperii na ścianach, bo zdania są podzielone.

Szkoła Podstawowa w Antolce     Tak wygląda gmach szkoły w Antolce od podwórza. Termomodernizacja objęła nie tylko ocieplenie i malowanie ścian zewnętrznych, lecz także wydłużenie dachu by deszcze nie powodowały zacieków. Efekty robót sprawdza na bieżąco wójt Marek Szopa w towarzystwie właściciela firmy „Maja” realizującej tę ponad milionową inwestycję – Krzysztofa Goli.

Szkoła Podstawowa w Antolce     W klasach wszystkie sufity są białe, natomiast ściany do wysokości lamperii mają mieć jasne, korespondujące z nimi kolory. Na zdjęciu obok widać pierwszą ukończoną salę gdzie barwy farb dobrała - jak twierdzą malarze - osobiście dyrektorka placówki. I co by nie powiedzieć ta kompozycja wzbudza mieszane odczucia gdyż wygląda zbyt ponuro z powodu ciemnych lamperii. Czy dzieci będą się w takiej klasie dobrze czuły? Warto nad tym pomyśleć, bo jeszcze można wszystko przemalować. Ponure kolory z całą pewnością nie kojarzą się z radosną szkołą.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się