GMINA KSIĄŻ WIELKI

Praca remontera     Aż w trzech miejscach jednocześnie trwają zaplanowane roboty drogowe w naszej Gminie. Dwa miejsca są stałe: ul. Długosza i ul. Podzamcze w Książu Wielkim oraz szosa z Trzonowa do Zaryszyna. Natomiast aby zlokalizować trzeci plac budowy trzeba namierzyć jeżdżący po drogach gminnych tzw. remonter. Ta maszyna wtryskuje pod ciśnieniem gorącą, bitumiczną masę by wypełnić dziury i szczeliny w asfaltowej nawierzchni. Na zdjęciu remonter pracuje przed stadionem w Książu Wielkim.

Praca remonteraPraca remontera    Jak już informowaliśmy, w tym roku na wiosenne remonty dróg gminnych zakupiono 50 ton masy bitumicznej. Naprawy obejmą między innymi szosę biegnącą za Szkołą Podstawową w Książu Małym i prowadzącą do Książa Małego–Kolonii, drogę z Rzędowic do Głogowian–Wrzosów i dalej do Głogowian–Starej Wsi oraz drogi: Łazy – Cisie, Tochołów – Giebułtów i Trzonówek.

Roboty na ul. DługoszaRoboty na ul. Długosza     Na ul. Długosza w Książu Wielkim trwa układanie podbudowy pod jezdnię, która ma być na tyle wytrzymała by nie uległa uszkodzeniom pod ciężarem załadowanych tirów, jakie będą tu często kursowały w przyszłości. Bo tędy poprowadzi droga od zjazdu „Książ” na nowej trasie szybkiego ruchu S7, w kierunku Kozłowa. Jezdnia ma mieć 6 m szerokości, a ułożony z jednej strony chodnik - 2 m szerokości. Powstanie przy niej  także  parking na kilkadziesiąt aut.

Droga Tochołów - ZaryszynDroga Trzonów - Zaryszyn     Duży postęp robót widać też na liczącej prawie 4 km drodze gminnej z Trzonowa do Zaryszyna. Robotnicy poszerzają tam jezdnię do 4 m szerokości oraz wykonują pobocza i rowy odwadniające. Ta inwestycja kosztująca 1,41 mln zł (w tym 63 proc. unijnej dotacji) ma być gotowa do 10 września.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się