GMINA KSIĄŻ WIELKI

Prace przy drodze Trzonów - Zaryszyn     Droga z Trzonowa do Zaryszyna była pierwszą drogą gminną, którą u nas wyasfaltowano. Stało się to w roku 1995, głównie dzięki staraniom ówczesnego radnego Mieczysława Zegana. Dzisiaj wyasfaltowane drogi gminne liczą ogółem 50 km, a ta pierwsza wymagała pilnej modernizacji, do której właśnie przystąpiono zaczynając od robót ziemnych. Rozpoczętych wprawdzie już w styczniu, ale potem wstrzymanych z racji niesprzyjającej pogody. Na zdjęciu: (skrzyżowanie w kierunku Zaryszyna w Trzonowie) prace przy kopaniu rowów i poszerzaniu jezdni wykonuje podwykonawca inwestycji – firma „PRIMA-KOP”.

Prace przy drodze Trzonów - Zaryszyn     Jak informowaliśmy, przetarg na realizację tej inwestycji wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Droga gminna z Trzonowa do Zaryszyna liczy 3.941 m, a koszt jej modernizacji wynosi 1,45 mln zł (w tym 63 proc. to unijna dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich). Odnowiona szosa o wzmocnionej podbudowie (czyli dostępna dla każdego tonażu pojazdów), szerokości jezdni 4 m, z poboczami po 0,7 m i z rowem odwadniającym na całej długości - ma być oddana do użytku najpóźniej 10 września 2018 roku.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się