GMINA KSIĄŻ WIELKI

Zebranie w Antolce     Zebranie wiejskie w Antolce było jak krok w przyszłość, bo nie rozmawiano tu o bolączkach dnia powszedniego, lecz o tym, co nas czeka jutro, pojutrze, za rok… I co trzeba zrobić aby mieszkańcom Gminy Książ Wielki żyło się lepiej. Jak wynikało z poruszonych tematów, należy poprawić łączność z Internetem oraz zasięg telefonii komórkowej, czynić starania na rzecz rozbudowy sieci gazowej, dofinansować wszelkie działania proekologiczne w tym instalację nowoczesnych pieców grzewczych oraz ogniw fotowoltaicznych.

Zebranie w Antolce     Sobotnie (24 marca) spotkanie w Antolce odbyło się z inicjatywy sołtysa Janusza Humy oraz radnego Dariusza Książka (na zdjęciu), którzy zaprosili do świetlicy wójta Marka Szopę. I to co interesowało mieszkańców świadczyło nie tylko o ich wysokim poziomie życia oraz dużej wiedzy, lecz także o wielkich zmianach jakie w ostatnich latach zaszły w naszej Gminie. Tu już nie narzekano ale proponowano. I to proponowano rzeczy tak ważne jak polepszenie telekomunikacji ze światem, komunikacji z Krakowem, czy wreszcie by postawić nacisk na ochronę środowiska.

Zebranie w Antolce     Jednym słowem, takiego wiejskiego zebrania jak to w Antolce jeszcze w Gminie Książ Wielki nie było. Może więc to sołectwo jest pierwsze na liście naszych sołectw nie tylko dlatego, że jego nazwa zaczyna się na literę „A”? Bo oto mieliśmy dowód, że mieszkańcy Antolki potrafią konstruktywnie rozmawiać i dbać prócz dobra własnego, także o dobro wspólne.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się