GMINA KSIĄŻ WIELKI

Komisja bezpieczeństwa     W najbliższych wyborach samorządowych, jakie mają się odbyć tej jesieni, będziemy w naszej Gminie głosowali w tych samych dziesięciu stałych obwodach (siedzibach komisji) i wybierali tak samo piętnastu radnych w piętnastu jednomandatowych okręgach. Właśnie nad tym, by po naszej stronie wszystko było dla mieszkańców klarowne w przeciwieństwie do sygnałów o braku takiej klarowności płynących z Warszawy, dyskutowano na czwartkowym posiedzeniu komisji bezpieczeństwa. Na zdjęciu siedzą kolejno radni: Zygmunt Szostak, Bożena Dziura, przewodniczący tej komisji Dariusz Książek, wiceprzewodniczący Rady Gminy Wiesław Sęk oraz Zdzisław Ptak.

Podział Gminy na okręgi wyborcze     Zamieszczona obok mapa pokazuje podział Gminy Książ Wielki na 15. okręgów wyborczych, w których wyłaniamy po jednym radnym. Przypomnijmy, że w Szkole Podstawowej w Książu Małym zagłosują mieszkańcy aż trzech okręgów, a mieszkańcy dwóch okręgów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książu Wielkim, w tamtejszej remizie OSP oraz w Antolce (tym razem nie w szkole, lecz w świetlicy). Pozostałe sześć komisji obwodowych (Cisie, Giebułtów, Głogowiany-Wrzosy, Konaszówka, Moczydło, Zaryszyn) obsłuży pojedyncze okręgi wyborcze.

     Na najbliższej sesji (w końcu marca) Rada Gminy podejmie stosowne uchwały w sprawie podziału na obwody głosowania oraz na okręgi wyborcze. Na te uchwały będzie przysługiwało wyborcom (w liczbie co najmniej piętnastu) prawo wniesienia skargi do Komisarza Wyborczego w Krakowie, w terminie pięciu dni od daty podania uchwały do publicznej wiadomości.

Red.

 Obwody głosowaniaOkręgi wyborcze

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.