GMINA KSIĄŻ WIELKI

Zebranie w Rzędowicach     Na odbytym w minioną niedzielę, zebraniu wiejskim w Rzędowicach mówiono jak zwykle na takich spotkaniach o tym, co jeszcze trzeba w sołectwie zrobić. Czyli o utwardzeniu lub naprawie dróg, o założeniu lepszych, oświetlających je lamp oraz innych, drobniejszych sprawach. Ale na koniec mieszkańcy zadali wójtowi Markowi Szopie dwa ważne, dotyczące całej Gminy pytania, na które padły równie ważne odpowiedzi. Także dotyczące nas wszystkich… Na zdjęciu kolejno: radny powiatowy Jacek Kobyłka, wójt Marek Szopa, wiceprzewodnicząca RG Jagoda Spicha i sołtys Rzędowic Zofia Tkaczewska.

Zebranie w Rzędowicach     Kiedy wreszcie ulegnie poprawie sytuacja w ośrodku zdrowia w Książu Wielkim? Nie może tak być, aby godzinami czekać na lekarza, który nie zjawia się w gabinecie chociaż powinien! Dochodzi już do tego, że trzeba z wyprzedzeniem się rejestrować aby być przyjętym, a skąd człowiek ma wiedzieć zawczasu kiedy będzie chory? To pierwsze z ważnych pytań jakie padły publicznie na zebraniu w Rzędowicach. - Właśnie rozstrzygamy konkurs na nowego kierownika przychodni w Książu Wielkim, by zmienił tam, powszechnie przez mieszkańców krytykowaną, organizację pracy. Jestem przekonany, że pod nowym kierownictwem nasza przychodnia stanie się bardziej przyjazna dla pacjentów – zapewnił Marek Szopa.

     Wkrótce potem padła z jego ust druga deklaracja. Mianowicie, zapytano go czy w najbliższych wyborach samorządowych będzie kandydował na wójta? – Mam taki zamiar, gdyż chcę dokończyć uchwalone przez Radę Gminy, wielkie plany inwestycyjne jakie już zaczęliśmy realizować. Będę startował z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, chociaż jeszcze nie mam rekomendacji PSL – stwierdził Marek Szopa. Tu głos zabrał radny powiatowy Jacek Kobyłka (prezes zarządu gminnego PSL), który oświadczył, iż bez wątpienia taka rekomendacja zostanie udzielona.

Zebranie w Rzędowicach     Po zebraniu wiejskim swoje problemy omawiali na walnym zebraniu sprawozdawczym miejscowi strażacy. Prezesem jednostki OSP w Rzędowicach jest Krzysztof Łazarczyk, a naczelnikiem Jerzy Włodarczyk. Ich gościem, oprócz Marka Szopy i Kazimierza Kamińskiego, był komendant powiatowy PSP w Miechowie - st. bryg. Grzegorz Kosiński (na zdjęciu pierwszy z prawej).

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się