GMINA KSIĄŻ WIELKI

Zebranie w Krzeszówce     Walne zebranie sprawozdawcze druhów z OSP w Krzeszówce poprzedziło zebranie wiejskie (4 marca), na którym wypytywano wójta Marka Szopę głównie o roboty drogowe w tym sołectwie. A jest i było tych robót niemało. W ubiegłym roku poprowadzono asfaltową szosę do Zaryszyna, natomiast teraz ma powstać we współpracy Gminy i Starostwa jeszcze lepsza szosa do Moczydła. Ale wzorem znakomitej współpracy - dla całego powiatu miechowskiego - jest bez wątpienia zgodne współdziałanie panów z Ochotniczej Straży Pożarnej i pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Krzeszówce. Na zdjęciu druhowie składają im życzenia z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet.

Zebranie w KrzeszówceZebranie w Krzeszówce     Drugim, ważnym tematem spotkania Wójta z mieszkańcami Krzeszówki była sprawa ciągnącej się latami rozbudowy miejscowej świetlicy. – Już dawno byśmy to zadanie wykonali, gdyby minister rolnictwa nie wstrzymał Programu Rozwoju Wsi. Z tego powodu na odblokowanie funduszy unijnych czekacie nie tylko wy, ale także mieszkańcy Mianocic czy Książa Małego-Kolonii – tłumaczył Marek Szopa. Te słowa potwierdzili obecni na spotkaniu radni: gminny – Jarosław Sudański i powiatowy – Jacek Kobyłka. Po tych wyjaśnieniach, mimo zachęt ponawianych przez siedzącego także przy stole prezydialnym sołtysa Marka Majewskiego, już nikt nie kwapił się do zadawania kolejnych pytań.

Zebranie w Krzeszówce     Strażacy rozpoczęli zatem swoje zebranie, któremu przewodniczył także sołtys Marek Majewski, ale już w roli prezesa miejscowej OSP. Podobnie wójt Marek Szopa występował teraz w roli prezesa zarządu Gminnego Związku OSP. W obecności przybyłego na posiedzenie st. kpt. Tadeusza Szumy (szefa sekcji kwatermistrzowsko-technicznej PSP w Miechowie), odczytano sprawozdanie z działalności za rok 2017 drużyny w Krzeszówce, liczącej 21 druhów. Jej zarząd uzyskał w glosowaniu jednomyślne absolutorium.

Zebranie w Krzeszówce     W tym czasie z przyległej kuchni już unosił się smakowity zapach bigosu, a panie zastawiły sąsiednie stoły wędlinami, sałatkami, wymyślnymi wypiekami; wszystkim co potęguje apetyt. Zanim przystąpiono do konsumpcji tych delicji, wydelegowani druhowie dostąpili zaszczytu obcałowania pań i wręczenia im tulipanów zwiastujących nadejście i wiosny, i Dnia Kobiet.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się