GMINA KSIĄŻ WIELKI

Zebranie SKS "Jastrzębiec"     Na walnym zebraniu sprawozdawczym Strażackiego Klubu Sportowego „Jastrzębiec” w Książu Wielkim (2 marca), jego zarząd uzyskał jednogłośnie absolutorium za rok 2017. Bo też odniesione sukcesy naszych piłkarzy mówią same za siebie. Drużyna „trampkarzy” (trener Piotr Burzyński) nie przegrała ani jednego meczu i z III ligi awansowała do II. Natomiast seniorzy zajęli piąte miejsce w klasie A, najlepsze jak dotąd w historii zespołu.

Zebranie SKS "Jastrzębiec"     - Wkrótce z hali sportowej wybiegniemy na płytę boiska. Tak by wyniki uzyskane wiosną nie były gorsze od tych uzyskanych jesienią. Pójdziemy do przodu, bo wiadomo, że obroni nas tylko dobra gra i strzelone przeciwnikom gole – zapowiedział obecny trener seniorów, były zawodnik drużyny, Paweł Podyma. Na zdjęciu stoi obok prezesa Klubu Marka Szałasa oraz gospodarza stadionu Wacława Łucki. Obaj pochwalili Gminę nie tylko za coroczne wsparcie finansowe, ale także za zakupione oraz zainstalowane oświetlenie boiska. - Teraz można na nim trenować i rozgrywać mecze bez względu na porę dnia. Mamy najlepszy stadion w okolicy – Marek Szałas dziękował wójtowi Markowi Szopie.

Zebranie SKS "Jastrzębiec"   - Gmina dotuje SKS „Jastrzębiec”, gdyż bez rozwoju kultury fizycznej nie ma dobrych warunków dla wychowania młodzieży. Sukcesy najmłodszych zawodników, naszych „trampkarzy”, pokazują najlepiej jak wielki, sportowy potencjał tkwi w uczniach. W przyszłości to oni będą zawodnikami dorosłej drużyny. Tej, która wywalczyła dobrą pozycję pośrodku tabeli i nie musi na siłę awansować po szczeblach piłkarskiej hierarchii, bo ma przede wszystkim kształtować charaktery młodych ludzi, dając im możliwość rozwoju talentów. A mieszkańcom, czyli kibicom, przynosić radość i emocje podczas kolejnych, wygrywanych meczów – stwierdził Marek Szopa.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się