GMINA KSIĄŻ WIELKI

SP Antolka na Zamku w Książu Wielkim     Firma „Maja” Krzysztofa Goli wygrała drugi przetarg na gruntowną termomodernizację Szkoły Podstawowej w Antolce. Pierwszy przetarg, w którym „Maja” przegrała, Gmina unieważniła z powodu zbyt wysokiej ceny zwycięskiej oferty. Teraz gmach ma być przebudowany w ciągu czterech miesięcy za kwotę 1.693.596 zł z pięcioletnią gwarancją na wykonane roboty. Ta cena mieści się w możliwościach finansowych Gminy, a termin spełnia wymóg ukończenia prac przed wakacjami. Uczniowie już opuścili swoją szkołę i uczą się od poniedziałku na Zamku w Książu Wielkim (zdjęcie).

SP Antolka na Zamku w Książu Wielkim     Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Antolce z tymczasową siedzibą w Książu Wielkim, nie obawiają się ani wielkiego Zamku, ani legend o jakoby pokazujących się tutaj duchach. Dzieci zgodnie zapewniają, że „jest dobrze” i na przerwach biegają po obszernym holu zabytkowej budowli. Szczególnie podoba się im kamienna posadzka ozdobiona kółkami i kwadratami, po których można skakać jak po planszy do gry. Pierwszoklasiści zapytani gdzie jest lepiej: w Książu Wielkim czy w Antolce? Bynajmniej nie są tego samego zdania. Jedni optują za Zamkiem, ale inni wołają, że przyjemniej było w ich starej szkole…

SP Antolka na Zamku w Książu Wielkim     Małgorzata Borycka (na zdjęciu w środku) – dyrektorka SP w Antolce ma na Zamku gabinet na drugim piętrze. Jak twierdzi, jeszcze się nie przyzwyczaiła wchodzić tak wysoko i w pierwszym dniu nauki w nowym gmachu dogląda uczniów na parterze, gdzie mieszczą się wszystkie klasy oprócz jednej. Wójt Marek Szopa przyjechał tu nie tylko sprawdzić warunki w jakich uczą się dzieci, ale także by poinformować o korzystnym rozstrzygnięciu kolejnego przetargu na termomodernizację budynku w Antolce. Drugą ofertę złożyła w nim spółka „Skoryt” z Myślenic. Przegrała z „Mają”, bo termin wykonania prac określiła na sześć miesięcy i dała dużo wyższą cenę – aż 2.369.054 zł.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się