GMINA KSIĄŻ WIELKI

Zebranie w Głogowianach-Starej Wsi     Zapewne za sprawą nowego sołtysa wsi – Karoliny Leśniak oraz także nowego prezesa miejscowych strażaków – Sławomira Daszyńskiego, zebranie wiejskie w Głogowianach-Starej Wsi było konkretne, krótkie oraz budujące. Najpierw mieszkańcy wysłuchali Wójta, który omówił inwestycje wykonane ostatnio w Gminie i przedstawił te zaplanowane na rok 2018. A potem Marek Szopa wysłuchał uwag mieszkańców, zapisując je w zeszycie by zrealizować to, co możliwe. I tak po godzinie niedzielne spotkanie zakończono z przekonaniem, że dla nikogo nie był to czas stracony. Tym bardziej, że obecność wymagała nieco poświęcenia, bo chociaż gospodarz remizy palił w żelaznym piecu od rana, to i tak trzeba było siedzieć na sali w kurtkach.

Zebranie w Głogowianach-Starej Wsi     Wnioski mieszkańców były trzy: by przyciąć akacje rosnące przy głównej drodze, by naprawić wyciek wody oraz by utwardzić drogę dojazdową do pól biegnącą obok remizy. Jak zapewnił Wójt (na zdjęciu obok niego siedzi sołtys Karolina Leśniak), ta inwestycja wejdzie do planu na rok 2019, ale być może zostanie przynajmniej częściowo zrealizowana jeszcze w tym roku, jeśli Gmina otrzyma pieniądze z odpowiedniego programu.

     Najważniejszym tematem była sprawa modernizacji remizy, która obecnie przypomina czasy dawno minione. Remont będzie więc kosztowny i rozłożony na etapy. Na rok 2018 zaplanowano przeprowadzenie prac o wartości 120 tys. zł, które sfinansuje wspólnie Gmina oraz program „Remizy Małopolskie”. Zostaną wymienione okna, drzwi oraz brama garażowa i pokrycie dachu wraz z ociepleniem stropu. Ponadto dookoła budynku będzie wykonana opaska.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się