GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wizyta w Bochni     Firmy, które niedawno rozpoczęły działalność w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej zatrudniają już kilkaset osób. Dzięki temu bezrobocie w tym mieście i okolicy jest marginalne. A jednocześnie wpływy z podatków od podmiotów prowadzących działalność gospodarczą stanowią w budżecie samorządowym coraz większą kwotę. Czy tak może być także u nas w mającej powstać pod patronatem Krakowskiego Parku Technologicznego strefie wokół węzła drogowego „Książ” na trasie S7? By się o tym przekonać, wójt Marek Szopa (na zdjęciu z prawej strony) udał się wraz z Czesławem Mardausem (naczelnikiem wydziału rozwoju gospodarczego Starostwa w Miechowie) do Bochni, gdzie zwiedzając zakład należało ubrać stroje ochronne.

Wizyta w Bochni     Wizyta jaką zorganizował Krakowski Park Technologiczny rozpoczęła się od spotkania z burmistrzem Bochni – Stefanem Kolawińskim (na zdjęciu pierwszy z lewej). Podkreślił on, że mieszkańcy już mogą wybierać sobie miejsce zatrudnienia, bo teraz tu nie szuka się pracy tylko rąk do pracy. I jeśli może coś doradzić innym samorządowcom, to by bez wahania rozpoczęli na swoim terenie podobne działania. Oczywiście efekty nie będą natychmiastowe, lecz wszystko co dobre wymaga długich i konsekwentnych zabiegów. Zwłaszcza, oprócz pozyskania przez samorządy znacznego areału gruntów w atrakcyjnym miejscu, należy zapewnić odpowiednie warunki dla potencjalnych inwestorów, czyli ułatwiać im załatwianie wszelkich spraw formalnych.

Wizyta w Bochni     Po zwiedzeniu wielkiego zakładu produkcji tektury i opakowań polskiej firmy „Werner-Kenkel” (zdjęcie), oglądano stawianą nieopodal przez inwestora z Japonii fabrykę silników elektrycznych do samochodów. Docelowo zatrudni kolejnych ponad 300 osób. – Najlepiej uczyć się na przykładach. Teraz Książ Wielki jest w tym samym miejscu, w jakim była Bochnia 10 lat temu. Jeśli wspólnie ze starostwem i przy pomocy Krakowskiego Parku Technologicznego utworzymy naszą Strefę Aktywności Gospodarczej, to zapewnimy dobrą pracę mieszkańcom nie tylko Gminy ale i powiatu. Dlatego należy robić wszystko, aby tak się stało – stwierdził na zakończenie wyjazdu wójt Marek Szopa.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się