GMINA KSIĄŻ WIELKI

Sesja Rady Gminy     Na sesji w środę (21 lutego) Rada Gminy przyjęła aż 17 uchwał. Większość z nich porządkowała sprawy oświatowe. Przyjęto również plany pracy na rok bieżący i odczytano sprawozdania z działalności komisji problemowych w roku 2017. Na zdjęciu sprawozdanie odczytuje Jarosław Sudański - przewodniczący komisji budżetowej (od prawej widać Dariusza Książka – przewodniczącego komisji bezpieczeństwa, radną Stanisławę Skibę i Henryka Humę - przewodniczącego Rady). Po zakończeniu obrad udano się na inauguracyjną przejażdżkę nowym busem marki mercedes, jaki zakupiła Gmina.

Sesja Rady Gminy     Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na ustanowienie specjalnej strefy ekonomicznej pod nazwą Krakowski Park Technologiczny na terenie Gminy Książ Wielki. Jak już informowaliśmy (więcej na ten temat tutaj), chodzi o nawet kilkaset ha gruntów w okolicy węzła drogowego „Książ” na planowanej trasie szybkiego ruchu S7. Powołano także członków komisji do przeprowadzenia konkursu na stanowisko kierownika Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim, jaki odbędzie się w marcu. W sesji uczestniczyła obecna kierowniczka placówki – lek. Bożena Płonczyńska. Jednak mimo głośnych zachęt przewodniczącego Henryka Humy, by korzystając z jej obecności zadawać wszelkie nurtujące pytania na temat działalności naszego ośrodka, nie odezwał się nikt: ani radni, ani sołtysi (na zdjęciu).

Nowy bus marki mercedesNowy bus marki mercedes     Atrakcją był dla wszystkich nowy bus – luksusowy mercedes o 24. miejscach, który będzie dowoził dzieci do szkół, osoby niepełnosprawne do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rzędowicach. Zakup pojazdu kosztującego 336 tys. zł dofinansował aż w 70 proc. PFRON, więc Gmina zapłaciła za niego ok. 100 tys. zł. Na zdjęciach obok, na tle busa jakiego u nas jeszcze nigdy nie było, stoi jego kierowca – Ireneusz Karwat. A w komfortowo urządzonym oraz wyposażonym wnętrzu stoi wójt Marek Szopa i sołtys Mianocic Ireneusz Szuba.

Sesja Rady Gminy     Przed inauguracyjną przejażdżką mercedesem radni zastanawiali się chwilę jaką wybrać trasę. Ostatecznie wygrała koncepcja udania się drogą E7 na obwodnicę Wodzisławia i z powrotem, co uczyniono. Wysiadając, zgodnie uznano, że jazda tym nowym busem to czysta przyjemność. Na fotografii zrobionej przed tą krótką wycieczką widzimy kolejno (od lewej): Jagodę Spichę (wiceprzewodniczącą Rady), Jarosława Sudańskiego (przewodniczącego komisji budżetowej), Henryka Humę (przewodniczącego Rady) i radną Małgorzatę Rosół.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się