GMINA KSIĄŻ WIELKI

Zebranie w OSP Książ Wielki     Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie st. bryg. Grzegorz Kosiński (zdjęcie) pogratulował druhom z OSP w Książu Wielkim zarówno jubileuszu 100-lecia jednostki, jak i zajęcia przez nią II miejsca w konkursie na najlepszą drużynę ochotników w Małopolsce. I obiecał, że niezależnie od już otrzymanej nagrody (30 tys. zł), sfinansuje wymianę bramy garażowej w tutejszej remizie. To było na zebraniu sprawozdawczym w niedzielę. Natomiast w sobotę podobne zebranie odbyło się w Książu Małym.

Zebranie w OSP Książ MałyZebranie w OSP Książ Mały     - Drużyna strażaków z Książa Małego zajęła II miejsce na ubiegłorocznych, gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. Potencjał w waszej jednostce jest duży. Teraz poprzez ćwiczenia możecie dojść do perfekcji – stwierdził prezes gminnego związku OSP, wójt Marek Szopa. I przypomniał, że w roku 2017 Gmina przeznaczyła na funkcjonowanie wszystkich naszych 10. jednostek 360 tys. zł. Na zdjęciu Wójt siedzi pomiędzy st. kpt. Tadeuszem Szumą - szefem sekcji kwatermistrzowsko-technicznej PSP w Miechowie (z lewej), a Kazimierzem Kamińskim - komendantem gminnym OSP (z prawej). Obok stołu prezydialnego stoi Sławomir Byczek - prezes miejscowej OSP, który odczytał sprawozdanie z działalności i otrzymał absolutorium.

Zebranie w OSP Książ Wielki   Dla jednostki z Książa Wielkiego, jako u nas jedynej, funkcjonującej w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, miniony rok był bardzo pracowity. Pomijając jubileusze i nagrody, wypełniała go trudna służba, gdyż druhowie gasili 21 pożarów oraz likwidowali 71 zagrożeń miejscowych. W tym osiem razy wyjeżdżali na akcje poza granice gminy, głównie do Kozłowa. Te dane przytoczył Kazimierz Kamiński - prezes miejscowej OSP. A równie ważny, jak podkreślił, jest fakt stałego odmładzania się jednostki. Bo przybywa w niej nowych druhów, co było widać na sali.

Zebranie w OSP Książ Wielki     Zebranie sprawozdawcze OSP w Książu Wielkim, po uchwalonym jednogłośnie absolutorium dla zarządu, zakończył ciepły posiłek (taki był również w Książu Małym) wraz z deserem w postaci domowej szarlotki. Potem zaczęły się dłuższe rozmowy pomiędzy starszymi i młodszymi strażakami oraz sympatykami drużyny, wśród których był radny powiatowy Jacek Kobyłka i sekretarz zarządu gminnego związku OSP Agnieszka Pagór.

Red.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem