GMINA KSIĄŻ WIELKI

Zebranie w OSP Książ Wielki     Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie st. bryg. Grzegorz Kosiński (zdjęcie) pogratulował druhom z OSP w Książu Wielkim zarówno jubileuszu 100-lecia jednostki, jak i zajęcia przez nią II miejsca w konkursie na najlepszą drużynę ochotników w Małopolsce. I obiecał, że niezależnie od już otrzymanej nagrody (30 tys. zł), sfinansuje wymianę bramy garażowej w tutejszej remizie. To było na zebraniu sprawozdawczym w niedzielę. Natomiast w sobotę podobne zebranie odbyło się w Książu Małym.

Zebranie w OSP Książ MałyZebranie w OSP Książ Mały     - Drużyna strażaków z Książa Małego zajęła II miejsce na ubiegłorocznych, gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. Potencjał w waszej jednostce jest duży. Teraz poprzez ćwiczenia możecie dojść do perfekcji – stwierdził prezes gminnego związku OSP, wójt Marek Szopa. I przypomniał, że w roku 2017 Gmina przeznaczyła na funkcjonowanie wszystkich naszych 10. jednostek 360 tys. zł. Na zdjęciu Wójt siedzi pomiędzy st. kpt. Tadeuszem Szumą - szefem sekcji kwatermistrzowsko-technicznej PSP w Miechowie (z lewej), a Kazimierzem Kamińskim - komendantem gminnym OSP (z prawej). Obok stołu prezydialnego stoi Sławomir Byczek - prezes miejscowej OSP, który odczytał sprawozdanie z działalności i otrzymał absolutorium.

Zebranie w OSP Książ Wielki   Dla jednostki z Książa Wielkiego, jako u nas jedynej, funkcjonującej w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, miniony rok był bardzo pracowity. Pomijając jubileusze i nagrody, wypełniała go trudna służba, gdyż druhowie gasili 21 pożarów oraz likwidowali 71 zagrożeń miejscowych. W tym osiem razy wyjeżdżali na akcje poza granice gminy, głównie do Kozłowa. Te dane przytoczył Kazimierz Kamiński - prezes miejscowej OSP. A równie ważny, jak podkreślił, jest fakt stałego odmładzania się jednostki. Bo przybywa w niej nowych druhów, co było widać na sali.

Zebranie w OSP Książ Wielki     Zebranie sprawozdawcze OSP w Książu Wielkim, po uchwalonym jednogłośnie absolutorium dla zarządu, zakończył ciepły posiłek (taki był również w Książu Małym) wraz z deserem w postaci domowej szarlotki. Potem zaczęły się dłuższe rozmowy pomiędzy starszymi i młodszymi strażakami oraz sympatykami drużyny, wśród których był radny powiatowy Jacek Kobyłka i sekretarz zarządu gminnego związku OSP Agnieszka Pagór.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się