GMINA KSIĄŻ WIELKI

Komisja budżetowa     Najbliższe wydatki Gminy to oprócz zakupu komfortowego i bezpiecznego minibusu marki mercedes na 22. osoby - dwa kolejne przetargi. Pierwszy wyceniony wstępnie na 1,5 mln zł dotyczy gruntownej modernizacji gmachu Szkoły Podstawowej w Antolce. Drugi o wartości kosztorysowej 1,2 mln zł obejmuje remont kapitalny ulic: Długosza i Podzamcze w Książu Wielkim. Ale nie tylko nad tym dyskutowano na środowym posiedzeniu komisji budżetu Rady Gminy. Na zdjęciu: zastępca wójta Grzegorz Janus, radni: Marek Gajos i Grzegorz Ptak, przewodniczący rady Henryk Huma, przewodniczący komisji rewizyjnej Paweł Oczkowicz i przewodniczący komisji budżetu Jarosław Sudański.

     Drugim istotnym tematem były planowane na lata 2018-2019 – w przypadku uzyskania unijnych dotacji - instalacje solarów (do podgrzewania wody) oraz ogniw fotowoltaicznych (wytwarzających prąd) na prywatnych domach naszych mieszkańców. Chęć założenia tych pierwszych wyraziło 81 osób, a tych drugich – 112 osób, czyli łącznie 193 instalacje o wartości 4,16 mln zł. Wkład własny mieszkańca ma wynosić 40 proc. Co oznacza, iż w przypadku fotowoltaiki, instalacja ogniwa o mocy 1 kW będzie go kosztowała 2 tys. zł. I tu ważna wiadomość: można się wciąż dopisywać na listę rezerwową jaką tworzy Gmina.

komisja budżetowa     Wójt Marek Szopa przedstawił aktualną informację na temat budowy przebiegającej przez naszą Gminę trasy ekspresowej S7. Jej długość od węzła „Książ” (przed Książem Małym przy skrzyżowaniu z drogą do Krzeszówki) do węzła „Miechów” (w Bukowskiej Woli) wynosi 13,5 km. Projekt wykonany przez firmę „Mosty” z Katowic jest już gotowy, a uzyskanie decyzji ZRID (Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej) ma nastąpić do 28 sierpnia br. Zatem roboty powinny ruszyć pod koniec roku i potrwają cztery lata. Przypomnijmy, że S7 biegnie z Trójmiasta przez Warszawę i Kraków do Rabki Zdroju. Po zakończeniu budowy będzie najdłuższą drogą ekspresową w Polsce (liczy 720 km). Od granicy woj. świętokrzyskiego do Krakowa (55,6 km) ma osiem węzłów: „Książ”, „Miechów”, „Szczepanowice”, „Widoma”, „Łuczyce”, „Raciborowice”, węzeł zespolony „Kraków Mistrzejowice” oraz węzeł zespolony „Kraków Grębałów”.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się