GMINA KSIĄŻ WIELKI

Świetlica w Książu Małym - Kolonii     Jeszcze rok temu świetlica w Książu Małym – Kolonii przypominała lokal najgorszej kategorii, do którego aż strach wejść. Dzisiaj za sprawą głównie sołtysa Kazimierza Lędźwy zamienia się w lokal przytulny, chociaż dość awangardowo urządzony jak na stosunki wiejskie. Nic w tym dziwnego, gdyż sołtys jest muzykiem, stąd ściany i sufity pomieszczenia pokryto tapetą wprawdzie odbiegającą od tutejszych standardów ale mającą odpowiednie własności akustyczne. Bo tu będzie się teraz grało i śpiewało.

Świetlica w Książu Małym - Kolonii     Wójt Marek Szopa wizytując postęp prac wykończeniowych, które wykonuje osobiście Kazimierz Lędźwa, nie krył zadowolenia. Przypomnijmy, iż Gmina opłaciła już roboty przy remoncie dachu oraz przebudowie wnętrza świetlicy łącznie z postawieniem nowego pieca. Bo skoro Warszawa wstrzymała unijne projekty dofinansowujące budowę świetlic wiejskich, postanowiono w Książu Małym – Kolonii nadać nowy blask starej świetlicy.

Świetlica w Książu Małym - Kolonii     Ekipy remontowe zrobiły swoje. I wtedy do pracy, niegdyś zwanej czynem społecznym bo bez wynagrodzenia, przystąpił sołtys. Warto zobaczyć samemu ile w tej świetlicy Kazimierz Lędźwa dokonał. Oczywiście, że także dla siebie, lecz przede wszystkim dla mieszkańców. Łatwo poznać kiedy sołtys jest w środku, bo do tej swojej niemal codziennej, społecznej pracy dojeżdża widniejącym na zdjęciu obok rowerem.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się