GMINA KSIĄŻ WIELKI

Zarząd Gminny OSP     Podczas piątkowego posiedzenia Zarządu Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych RP jego prezes - wójt Marek Szopa przedstawił sprawozdanie z wydatków na działalność wszystkich naszych dziewięciu jednostek OSP w minionym roku. Wyniosły one w sumie 361,8 tys. zł, a w tym największą część (połowę) stanowiły koszty gruntownego remontu remizy i świetlicy w Trzonowie. Drugie pod względem dofinansowania było Moczydło (33 tys. zł), bo tamtejsza drużyna wzbogaciła się o nowoczesną motopompę.

Zarząd Gminny OSP     Pozostałe jednostki otrzymały po kilka tys. zł na zakupy paliwa, konserwację sprzętu i opłacenie rachunków za prąd pobrany w remizie. Najmniej kosztowna w utrzymaniu okazała się OSP w Głogowianach – Starej Wsi gdzie przekazano tylko 1,5 tys. zł. Ale też stojąca tam remiza wymaga najpilniejszego remontu i zakwalifikowano ją do gruntownej przebudowy jako pierwszą w roku 2018.

Zarząd Gminny OSP     Dwóm jednostkom OSP (w Książu Małym i w Książu Wielkim) przekazano ufundowany przez Ministra Sprawiedliwości sprzęt ratowniczy o wartości kilkunastu tys. zł. To dwa komplety najpotrzebniejszych w ratownictwie medycznym narzędzi, przyborów, leków oraz środków opatrunkowych.

 

Zarząd Gminny OSP     Komendant gminny OSP Kazimierz Kamiński prezentował zawartość plecaka ratownika omawiając po kolei jego wyposażenie. Łącznie z tym najbardziej drastycznym, czyli czarnym workiem na ofiarę, której już uratować się nie da.

 

 

Zarząd Gminny OSP   Niezwykle ważną i przydatną nowością jest walizeczka z żelami łagodzącymi skutki poparzeń. Ich szybkie zastosowanie w znacznym stopniu redukuje zarówno cierpienie osób poszkodowanych, jak i późniejsze zmiany na ciele spowodowane wysoką temperaturą.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się