GMINA KSIĄŻ WIELKI

Nagroda dla OSP w Książu Wielkim     Druhowie z obchodzącej jubileusz stulecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Książu Wielkim zdobyli drugie miejsce oraz nagrodę w wysokości 30 tys. zł w konkursie na „Najlepszą jednostkę OSP Województwa Małopolskiego”. Wręczenie tego ważnego wyróżnienia odbyło się w minioną sobotę w Krakowie. Na zdjęciu stoją kolejno: komendant powiatowy PSP st. bryg. Grzegorz Kosiński, prezes zarządu powiatowego ZOSP RP Adam Domagała, prezes OSP w Książu Wielkim Kazimierz Kamiński i naczelnik tej jednostki – Franciszek Portka.

     Po eliminacjach powiatowych na konkurs na szczeblu wojewódzkim wpłynęło 16 prac. Zawierały one pisemne opisy: osiągnięć inwestycyjnych danej jednostki, jej współpracy z mieszkańcami i samorządem, jej zaangażowania w popularyzację służby w OSP, jej aktywności podczas imprez gminnych oraz promowania terenu objętego zakresem działania. Maksymalna liczba punktów przyznawanych za spełnienie wszystkich pięciu kryteriów wynosiła 110. Pierwsze miejsce ośmioosobowe jury przyznało OSP w Zakliczynie, drugie – OSP w Książu Wielkim, a trzecie OSP Skawina II.

Nagroda dla OSP w Książu Wielkim     Otrzymane w ramach nagrody za drugie miejsce 30 tys. zł ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, ma zgodnie z regulaminem konkursu formę „wsparcia finansowego gminy, na której terenie działa zwycięska jednostka OSP”. Wsparcie to może być przekazane na „sprzęt pożarniczy, wyposażenie ochrony osobistej strażaka, samochody pożarnicze lub poprawę stanu technicznego bazy”.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się