GMINA KSIĄŻ WIELKI

Mikołajki w Łazach     Do sołectwa Łazy zawitał w sobotę św. Mikołaj wraz z pomagającą mu rozdawać prezenty Śnieżynką. Do wiejskiej świetlicy w remizie przybyło ponad trzydzieścioro miejscowych dzieci. A do tych, które przybyć nie mogły, św. Mikołaj dostarczył paczki osobiście. Były w nich zarówno słodycze jak i zabawki, które ufundowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich i panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Mikołajki w ŁazachMikołajki w Łazach     Paczek przygotowano tyle, że nie mieściły się w tradycyjnym worku i zgromadzono je w kartonach wsuniętych potem pod prawdziwe, pachnące choinki, którymi udekorowano wnętrze głównej sali remizy. W niej, przy nastrojowej muzyce i przy zastawionych słodkimi, domowymi ciastami stołach, wyczekiwano na zabłyśnięcie pierwszej gwiazdki na niebie. Współpraca gospodyń ze strażakami w przygotowaniu tej imprezy dla dzieci wyrażała się także w tym, iż św. Mikołaj reprezentował OSP, a Śnieżynka – KGW.

Mikołajki w ŁazachMikołajki w ŁazachMikołajki w Łazach      
    

 

 

 

    

     Przybycie oczekiwanego gościa wywołało zrozumiałe poruszenie wśród zgromadzonych. Święty Mikołaj okazał się jednak dla mieszkańców Łazów bardzo szczodry i dobrotliwy, gdyż nie pogroził rózgą nikomu. I mało, że obdarował najmłodszych oraz nieco starszych, to jak widać na zdjęciach, nie poskąpił prezentów nawet tym wyższym wzrostem od niego samego.

Mikołajki w ŁazachMikołajki w Łazach     Samo wręczanie prezentów pilnie obserwowały dzieci oraz rodzice, ale dla dorosłych nie było paczek tylko ciasta, kawa, herbata i coś jeszcze. Kiedy już wszyscy zostali obdarowani ustawiono się do wspólnego zdjęcia ze św. Mikołajem i Śnieżynką. Tych darczyńców obstąpiło z wdzięczności tak wiele dzieci, że są prawie niewidoczni (odszukamy ich w lewym górnym rogu fotografii). Zresztą wszyscy też nie zmieścili się w kadrze.

Mikołajki w ŁazachMikołajki w Łazach     Podczas kiedy na sali przystąpiono do tańców i zabaw, które przygotowały mamy (tu dzieci układają  puzzle), na zapleczu zgromadziło się Koło Gospodyń Wiejskich, by podsumować imprezę oraz omówić plany na przyszłość (fotografia). Przewodnicząca KGW – Celina Sennik-Małupa, siedzi u szczytu stołu, a pierwszy z lewej to miejscowy radny Zygmunt Szostak.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się