GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wiata w Głogowianach - Starej WsiWiata w Głogowianach - Starej Wsi     Cztery nowe wiaty przystankowe umieszczono w miejscach gdzie ich dotąd brakowało, i które wskazali sołtysi lub mieszkańcy. Lekkie i ładne, przeszklone konstrukcje zapewniają oczekującym w nich pasażerom nie tylko dobrą widoczność, ale również dobrą ochronę przed wiatrem i deszczem. Pracownicy UG ustawili je właśnie pod remizą w Głogowianach – Starej Wsi (zdjęcia), w Łazach oraz dwie w Zaryszynie.

Wiata w Łazach     - Cztery ustawione teraz wiaty kosztowały Gminę wraz z robocizną ponad 20 tys. zł, a przy okazji ich montażu utwardza się także podłoże na przystanku. W przyszłym roku podobne wiaty planujemy zakupić dla Moczydła, Antolki, Książa Małego - Kolonii (by wymienić starą przy drodze do Zaryszyna) oraz kolejną dla Zaryszyna (stanie przy drodze do Trzonowa) – informuje wójt Marek Szopa.

Wiata w ZaryszynieWiata w Zaryszynie      Z dwóch nowych wiat w Zaryszynie pierwszą postawiono tam gdzie zatrzymują się i busy i sklepy obwoźne, będzie więc pełniła niejako podwójną rolę poczekalni dla pasażerów i klientów. Drugą wiatę zamontowano w przysiółku Wały. Będzie ona służyła głównie dzieciom oczekującym na transport do szkoły.

Red.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem