GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wiata w Głogowianach - Starej WsiWiata w Głogowianach - Starej Wsi     Cztery nowe wiaty przystankowe umieszczono w miejscach gdzie ich dotąd brakowało, i które wskazali sołtysi lub mieszkańcy. Lekkie i ładne, przeszklone konstrukcje zapewniają oczekującym w nich pasażerom nie tylko dobrą widoczność, ale również dobrą ochronę przed wiatrem i deszczem. Pracownicy UG ustawili je właśnie pod remizą w Głogowianach – Starej Wsi (zdjęcia), w Łazach oraz dwie w Zaryszynie.

Wiata w Łazach     - Cztery ustawione teraz wiaty kosztowały Gminę wraz z robocizną ponad 20 tys. zł, a przy okazji ich montażu utwardza się także podłoże na przystanku. W przyszłym roku podobne wiaty planujemy zakupić dla Moczydła, Antolki, Książa Małego - Kolonii (by wymienić starą przy drodze do Zaryszyna) oraz kolejną dla Zaryszyna (stanie przy drodze do Trzonowa) – informuje wójt Marek Szopa.

Wiata w ZaryszynieWiata w Zaryszynie      Z dwóch nowych wiat w Zaryszynie pierwszą postawiono tam gdzie zatrzymują się i busy i sklepy obwoźne, będzie więc pełniła niejako podwójną rolę poczekalni dla pasażerów i klientów. Drugą wiatę zamontowano w przysiółku Wały. Będzie ona służyła głównie dzieciom oczekującym na transport do szkoły.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się