GMINA KSIĄŻ WIELKI

Ślubowanie pierwszoklasistów w SP Książ Wielki   Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej imienia ppłk. Juliana Malinowskiego w Książu Wielkim solennie ślubowali pilnie zdobywać wiedzę, by po złożonym przyrzeczeniu dostąpić zaszczytu pasowania na ucznia. Dokonała tego osobiście dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Alicja Pagór przy użyciu symbolicznego, kolorowego ołówka (zdjęcie), życząc dzieciom dobrych wyników i równie dobrego samopoczucia. Ale zanim to nastąpiło…

Ślubowanie pierwszoklasistów w SP Książ Wielki     ...Zanim do społeczności szkolnej przyjęto 15 listopada 25. uczniów, musieli oni zaliczyć, i to na dodatek publicznie, swój pierwszy egzamin. Pytania w formie wierszyków i piosenek, przygotowane pod kierunkiem wychowawczyni pierwszoklasistów Lidii Żurawskiej, zadawała przewodnicząca samorządu Weronika Stankowska. Egzamin wszyscy zaliczyli na szóstkę.

Ślubowanie pierwszoklasistów w SP Książ Wielki     W imieniu starszych uczniów Zuzanna Mucha z klasy 4b przedstawiła wierszem dobre strony szkoły zapewniając pierwszoklasistów, że zawsze mogą liczyć na pomoc swoich bardziej doświadczonych kolegów. Również taką pomocą będą zapewne wręczone bohaterom uroczystości „Słowniki ortograficzne”. Na koniec ci bohaterowie pomaszerowali do pięknie udekorowanej klasy na degustację smakołyków przygotowanych  przez ich rodziców.

(Ż&B)

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się