GMINA KSIĄŻ WIELKI

Uroczystość w ZS-P w Książu Wielkim     Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książu Wielkim obchodził 10 listopada święto podwójne: swojego Patrona i Dzień Niepodległości. Dlatego wszystko było nie tylko dopięte na ostatni guzik, ale i wyjątkowo uroczyste oraz radosne. Tak jak radosna jest rocznica wskrzeszenia Polski po wielu latach zaborów oraz jak wyjątkowym człowiekiem, zasłużonym dla Ojczyzny i tutejszej edukacji, był patron – ppłk Julian Malinowski. Wielki patriota, wzorowy obywatel, wychowawca młodzieży. Przypomniała o tym w swoim wystąpieniu dyrektorka ZS-P Alicja Pagór (zdjęcie).

      Wcześniej uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście uczestniczyli we mszy św. odprawionej w intencji Ojczyzny w miejscowym kościele św. Wojciecha. Pamięć wszystkich bohaterów poległych w walkach o niepodległość Polski uczczono składając kwiaty pod Pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej. Natomiast oddzielne bukiety kwiatów dla Patrona Szkoły złożono pod poświęconą ppłk. Julianowi Malinowskiemu tablicą pamiątkową.

Zygmunt DaszkiewiczWójt Marek Szopa     Wśród gości obecnych w auli byli m.in.: wójt Marek Szopa, przewodniczący Rady Gminy Henryk Huma, przewodniczący komisji oświaty Marek Płonczyński, ksiądz proboszcz Edward Nowak oraz kierownicy gminnych placówek oświatowych. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Marek Szopa i Zygmunt Daszkiewicz.

Uroczystość w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książu WielkimUroczystość w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książu Wielkim     W części artystycznej uczniowie klas V-VII, znakomicie przygotowani przez swoich nauczycieli, zaprezentowali program poświęcony Narodowemu Świętu Niepodległości. W wierszach i piosenkach przypomnieli trudną drogę walki, która wymagając wielu ofiar zaprowadziła Polaków do wolnej Ojczyzny. Na zakończenie uczniowie klasy IV b z gracją zatańczyli poloneza. Uwagę zwracały także piękne, dobrane tematycznie dekoracje (plakat z godłem i flagą nad sceną namalował nauczyciel plastyki - Mirosław Szumerowski).

A&B

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się