GMINA KSIĄŻ WIELKI

Postanowienie Sądu w sprawie OSP Boczkowice     Jak głosi nadesłane pismo Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia, postanowił on po rozpoznaniu sprawy z wniosku Komitetu Założycielskiego Stowarzyszenia Ochotnicza Straż Pożarna w Boczkowicach, wpisać to Stowarzyszenie do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000698850. A to oznacza, iż nasza Gmina może już przekazać tamtejszym strażakom pieniądze na budowę pieca kaflowego w ich remizie, niedostatecznie dotąd ogrzewanej.

     Przypomnijmy, iż właśnie zamiar udzielenia przez Gminę pomocy finansowej strażakom z Boczkowic w budowie pieca ujawnił, iż miejscowe OSP formalnie nie istnieje, bo nie jest wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego. Było to niemałe zaskoczenie, gdyż wszystkie pozostałe jednostki w Gminie dopełniły w swoim czasie tego wymogu. Szczęśliwie druhowie z Boczkowic w liczbie 21. skrzyknęli się na nowo, zorganizowali zebranie założycielskie i znowu oficjalnie istnieją, a tym samym ich remiza posiada legalnego właściciela.
     Prezesem zarządu OSP w Boczkowicach jest Wiesław Kopeć, naczelnikiem – Jan Sater, skarbnikiem – Grzegorz Szwaczka, gospodarzem – Mariusz Śmierciak, sekretarzem – Waldemar Oczkowicz, a dwoma członkami zarządu: Czesław Bróg i Kazimierz Ozga. Natomiast komisję rewizyjną tworzą: Grzegorz Brodowicz, Paweł Oczkowicz i Maciej Szwaczka.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się