GMINA KSIĄŻ WIELKI

Andrzej SadowskiPoczet sztandarowy naszych strażaków     W ubiegłą niedzielę, 15 października, odbyła się XVI Małopolska Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Uczestniczyli w niej również przedstawiciele naszych strażaków (z jednostek w: Boczkowicach, Książu Małym, Książu Wielkim, Moczydle i Rzędowicach), z komendantem gminnym OSP Kazimierzem Kamińskim na czele. Na pierwszej fotografii widać jak kroczą do świątyni (od lewej): Kazimierz Kamiński, Marcin Wiśnicki, Michał Pieczyrak, Szczepan Szafrański, a na drugim planie Marcin Walczyński. Na fotografii drugiej poczet sztandarowy dogania Andrzej Sadowski (OSP w Książu Wielkim). Oba zdjęcia wykonała Ewa Gajos.

Kazimierz Kamiński z podarunkiemKazimierz Kamiński z podarunkiem     Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. arcybiskup Marek Jędraszewski - Metropolita Krakowski. W imieniu strażaków powiatu miechowskiego, tradycyjny podarunek, którym tym razem był oprawiony w ramy witraż, przekazał Kazimierz Kamiński wraz z Adamem Domagałą, prezesem zarządu powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz radnym Sejmiku Małopolskiego. Te dwa zdjęcia są autorstwa Teresy Kmery.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się