GMINA KSIĄŻ WIELKI

Uroczystość ślubowania w SP w Książu Małym     Czternaścioro pierwszoklasistów złożyło ślubowanie na ucznia podczas uroczystości zorganizowanej tradycyjnie w święto Szkoły Podstawowej w Książu Małym, przypadające 16 października w rocznicę wyboru patrona placówki – Jana Pawła II, na papieża. Do zbiorowego zdjęcia dzieci ustawiły się wraz z opiekunami i przybyłymi gośćmi: Jackiem Kobyłką (dyr Gimnazjum), Małgorzatą Sojką (wychowawczyni I klasy), Alicją Pagór (dyr ZS-P w Książu Wielkim), Danutą Gajos (dyr. SP w Książu Małym), ks. proboszczem Janem Rudeckim, Małgorzatą Borycką (dyr SP w Antolce), Jolantą Nowak (kierownik Centrum Usług Wspólnych) oraz Grzegorzem Janusem (zastępca wójta).

Dyr SP w Książu Małym - Danuta Gajos     Dyr Danuta Gajos przypomniała pierwszoklasistom słowa Jana Pawła II, którymi kieruje się Szkoła w Książu Małym: „w wychowaniu chodzi głównie o to, aby człowiek bardziej był, niż więcej miał”. I jak podkreśliła po złożeniu przez dzieci ślubowania i pasowaniu ich wielkim ołówkiem na ucznia, że przedtem miały one tylko prawa, a teraz mają również szkolne obowiązki.


Uroczystość w SP w Książu Małym     Okolicznościowy program artystyczny, poświęcony życiu i działalności Patrona, przedstawili uczniowie klas starszych. Były recytacje i piosenki z „Czarną madonną” na początku i na zakończenie.


Danuta Gajos i Grzegorz Janus     Było też rozdanie nagród laureatom corocznego konkursu literackiego i konkursu plastycznego o tematach nawiązujących do postaci Jana Pawła II. Na pierwszy wpłynęło 18 prac, na drugi – 43. Książki i upominki zwycięzcom wręczali: dyr Danuta Gajos i zastępca wójta Grzegorz Janus.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się