GMINA KSIĄŻ WIELKI

Budowa przejazdu przez potok Nitka w Boczkowicach     Którą drogę dojazdową do pól w naszej Gminie utwardzić i odwodnić w roku 2018? Kiedy zaczęło ostatnio powstawać coraz więcej  dojazdów przystosowanych do nowoczesnych, ciężkich i szerokich maszyn rolniczych, coraz więcej sołectw zapragnęło wykonania takich inwestycji u siebie. Tu jednakże decyduje zasada równomiernego rozwoju Gminy oraz zgoda wśród mieszkańców na udostępnienie niezbędnego gruntu. Radni z komisji budżetowej ustalili po dłuższej dyskusji na posiedzeniu w poniedziałek, że pierwsza w kolejności będzie budowa drogi dojazdowej do pól w Boczkowicach. Połączy ona czynną od ubiegłego roku przeprawę przez potok Nitka z drugim przejazdem, będącym w trakcie budowy (zdjęcie).

Posiedzenie komisji budżetowej     Komisja budżetowa, obradująca pod przewodnictwem Jarosława Sudańskiego, zgodziła się także na udzielenie przez Gminę pomocy finansowej (20 tys. zł) dla Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim. Konieczny jest bowiem szybki zakup niezbędnego aparatu do sterylizacji sprzętu medycznego, gdyż ten posiadany, mimo ciągłych napraw, już z racji wieku nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Na zdjęciu widać kolejno: skarbnika Teresę Kmerę, radnego Marka Gajosa, przewodniczącego Rady Gminy Henryka Humę, radnego Pawła Oczkowicza, przewodniczącego komisji Jarosława Sudańskiego i wójta Marka Szopę.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się