GMINA KSIĄŻ WIELKI

Dzień Edukacji Narodowej     Na uroczystość zorganizowaną z okazji Dnia Nauczyciela w piątkowy ranek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książu Wielkim, przybyli niemal wszyscy wychowankowie i pracownicy tej największej w Gminie placówki: od najmłodszych po najstarszych, od nauczycieli po personel obsługi. Na scenie stanął kosz róż, którymi potem uczniowie obdarowywali swoich wychowawców oraz zaproszonych gości. Wśród nich był wójt Marek Szopa.

 


 Dzień Edukacji Narodowej w ZS-P w Książu WielkimDyr ZS-P Alicja Pagór  Uczniowie wypełnili aulę po brzegi. Przedszkolacy zajęli miejsca na galerii oraz na ławeczkach tuż przed sceną. Jako pierwsza zabrała głos Alicja Pagór, dyrektorka ZS-P. Podziękowała nauczycielom za ich codzienny trud. Jak podkreśliła: „wasza praca to powołanie”. Za jej plecami zawieszono na scenie okolicznościowy plakat, który głosił: „Bo nauczyciel jest kapitanem co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata”.

Wójt Marek SzopaPrzewodnicząca Rady Rodziców Ewa Gębka     Podziękowania i życzenia dla pedagogów oraz pozostałych pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego złożyli także ze sceny: wójt Marek Szopa i przewodnicząca Rady Rodziców – Ewa Gębka. Wójt nie zapomniał w Dniu Edukacji Narodowej o dzieciach, życząc uczniom by nie zmarnowali czasu spędzonego w szkole.

Dzień Edukacji Narodowej w ZS-P w Książu WielkimDzień Edukacji Narodowej w ZS-P w Książu Wielkim     Program artystyczny, zaprezentowany przez wychowanków po części oficjalnej, był wzruszający i dowcipny. Tak ułożony przez Lucynę Błaszkiewicz i Urszulę Szumerowską, że nawet przedszkolaki zasłuchały się w recytacje i piosenki wykonywane przez starsze koleżanki i kolegów. Szczególnie oklaskiwały tę, w której zaśpiewano: „Fajnie jest w naszej szkole już od wielu pokoleń….”

Dzień Edukacji Narodowej w ZS-P w Książu Wielkim     Ten utwór kończący uroczystość okazał się jej największym przebojem, który koncertowo wykonał solista Maciej Kmera. Ostatnią zwrotkę zaśpiewano wspólnie. Warto ją zapamiętać, bo mówi „bukietami słów”.

 

 

Monika Rosół i uczniowiePrzepraszamy was za wszystko,
co się stało, co się stanie,
za kawały i za wygląd,
– bo naprawdę was kochamy.
Zamiast kwiatów, zamiast listów,
bukiet słów wam przesyłamy:
Przepraszamy was za wszystko,
bo naprawdę was kochamy!

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się