GMINA KSIĄŻ WIELKI

Remiza w Trzonowie     Trwają prace przy podzielonym na dwa etapy, gruntownym remoncie remizy w Trzonowie (na zdjęciu widok od frontu). Wymienia się pokrycie dachu i przystąpiono do ocieplania murów oraz zakładania okien. Jednocześnie jest modernizowana stara świetlica w Książu Małym-Kolonii. Wprawdzie planowano tam budowę nowej i Gmina zakupiła już w tym celu dogodną i dobrze zlokalizowaną działkę, ale wstrzymane programy unijne wciąż uniemożliwiają rozpoczęcie tej inwestycji.

Remiza w TrzonowieRemiza w Trzonowie     Remont remizy w Trzonowie (na zdjęciu okładana styropianem elewacja tylna oraz wymieniane okna i stolarka) to inwestycja współfinansowana przez program „Remizy Małopolskie”. Kosztorys prac, jakie będą przeprowadzone do końca roku, sięga 160 tys. zł. W roku przyszłym zaplanowano odnowić przylegającą do remizy świetlicę oraz wyposażyć ją we wszystko, co powinno w niej być.

Świetlica w Książu Małym-Kolonii     Po bezskutecznym, dwuletnim oczekiwaniu na uruchomienie programów dofinansowujących budowę świetlic, przystąpiono do naprawy starej w Książu Małym-Kolonii. Latem zmieniono tu pokrycie dachowe i wymieniono zbutwiałe krokwie. Obecnie wyburzono ścianę działową wewnątrz (zdjęcie), by powiększyć salę dwukrotnie. Jak stwierdził wójt Marek Szopa, te prace (w sumie za ok. 50 tys. zł) nie tylko zapewnią lepsze warunki funkcjonowania dotychczasowej świetlicy, ale także podniosą wartość samej nieruchomości. I jeśli kiedyś powstanie nowy budynek, to ten stary zostanie sprzedany dużo korzystniej dla budżetu Gminy.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się