GMINA KSIĄŻ WIELKI

Posiedzenie komisji budżetowej     Podczas czwartkowego posiedzenia Komisji Budżetowej Rady Gminy, omawiano propozycje zmian stawek podatków, jakie będą obowiązywały w roku 2018. To oczywiście są dopiero wstępne przymiarki ale warto wiedzieć, co nas może czekać za trzy miesiące. Najpierw sprawa najważniejsza: jak stwierdził wójt Marek Szopa i poparli go wszyscy obecni na posiedzeniu, podatek rolny powinien pozostać na tym samym poziomie. Czyli rolnicy zapłacą w roku przyszłym identyczną stawkę jaką uiszczali w latach poprzednich: 2016 i 2017. Podobnie nie ulegnie zmianie opłata za kubik wody pobranej z wodociągów. Ale pozostałe informacje już nie są takie dobre… Na zdjęciu siedzą od lewej: wójt Marek Szopa, radny Marek Gajos, radny Grzegorz Ptak, skarbnik Teresa Kmera, przewodniczący komisji budżetowej Jarosław Sudański, radny Paweł Oczkowicz. Poza obiektywem znaleźli się jeszcze: zastępca wójta Grzegorz Janus oraz przewodniczący RG Henryk Huma.

     Zdrożeć ma opłata za ścieki odprowadzane do oczyszczalni (dotyczy to głównie Książa Wielkiego). Zaproponowano ją podnieść z 4,30 zł za kubik na 5,00 zł, tak by nie musiano do tego interesu dopłacać z budżetu kosztem innych mieszkańców. Nieco podrożeje również opłata za serwisowanie przydomowych oczyszczalni, które od stycznia Gmina odsprzeda ich użytkownikom za symboliczną złotówkę. Zmiany obejmą także stawki za odbiór odpadów komunalnych (mają wynosić średnio 7 zł od osoby na miesiąc, a  obecnie wynoszą 6 zł). I tak gospodarstwo domowe jednoosobowe zapłaci 8 zł, dwuosobowe – 16 zł, trzyosobowe – 24 zł, czteroosobowe – 28 zł, a pięcioosobowe (lub więcej) – 35 zł.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Więcej informacji Zgadzam się Nie zgadzam się