GMINA KSIĄŻ WIELKI

Dyr Alicja Pagór     Realizacja obowiązkowego programu nauczania to główne zadanie Szkoły Podstawowej w Książu Wielkim – ale bynajmniej nie jedyne. Jak poinformowała na spotkaniu z rodzicami dyrektor tej placówki, Alicja Pagór (na zdjęciu), uczniom zaoferuje się zajęcia wyrównawcze (zwłaszcza z matematyki i języka polskiego), zajęcia pozalekcyjne (zwłaszcza sportowe) oraz liczne wycieczki i dłuższe wyjazdy. Ta oferta edukacyjna ze strony grona pedagogicznego jest na tyle szeroka, iż stopień jej realizacji będzie zależał tylko od chęci dzieci oraz współpracy ich rodziców.

Zebranie w SP Książ Wielki     Jak już ustalili rodzice z wychowawcami poszczególnych klas, najmłodsi uczniowie pojadą m. in. do Bałtowa, Tokarni oraz Wieliczki, starsi wyruszą do Bochni, Krynicy oraz planetarium i ZOO w Chorzowie. Natomiast ci z klas IV-VII, oprócz wizyt w krakowskich teatrach, kinach i muzeach, mają zwiedzić Wrocław i Warszawę. W planie są także wyjazdy dłuższe na tzw. zielone szkoły.

     Po lekcjach na chętnych będą czekały kółka zainteresowań, przykładowo: przyrodnicze, języka angielskiego czy astronomiczne. Ale głównym atutem szkolnych zajęć dodatkowych okaże się z pewnością wychowanie fizyczne. Jak wiadomo, SP w Książu Wielkim dysponuje najlepszą bazą w Gminie, gdyż posiada pełnowymiarową halę sportową, boisko „Orlik”, a w sąsiedztwie stadion piłkarski. A skoro mowa o bazie lokalowej, po wygaszanym Gimnazjum tutejsza Szkoła przejmie znakomicie wyposażone gabinety przedmiotowe, w tym informatyczne oraz językowe.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Więcej informacji Zgadzam się Nie zgadzam się