GMINA KSIĄŻ WIELKI

Droga Mianocice - Łazy     Trwają ostatnie prace przy utwardzeniu oraz odwodnieniu drogi dojazdowej do pól, biegnącej od Mianocic do przysiółka Sztuka w sołectwie Łazy. Po wysypanej kamieniami jezdni o szerokości 4 m, a w miejscach tzw. mijanek jeszcze szerszej, kombajny i ciężkie maszyny bez problemu już dojechały na tegoroczne żniwa. Inwestycja o wartości 270 tys. zł (w tym dofinansowanie ze strony Marszałka Małopolski wyniosło 132 tys. zł) objęła połowę drogi o długości prawie 2 km, przebiegającą od Mianocic stromo pod górę. Jej druga część została utwardzona w latach poprzednich.

Droga Mianocice - Łazy     Z uwagi na trudne warunki terenowe konieczne było wzmocnienie płytami betonowymi przydrożnych rowów odprowadzających wodę, a także wybudowanie solidnych przepustów na skrzyżowaniach z bocznymi drogami dojazdowymi do pól.


Droga Mianocice - Łazy     Po zakończeniu żniw, zaplanowano jeszcze w ramach tej inwestycji położenie nawierzchni asfaltowej na najbardziej stromym odcinku podjazdu (zaraz za Mianocicami) na długości ok. pół kilometra.

Red.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem