GMINA KSIĄŻ WIELKI

Droga Mianocice - Łazy     Trwają ostatnie prace przy utwardzeniu oraz odwodnieniu drogi dojazdowej do pól, biegnącej od Mianocic do przysiółka Sztuka w sołectwie Łazy. Po wysypanej kamieniami jezdni o szerokości 4 m, a w miejscach tzw. mijanek jeszcze szerszej, kombajny i ciężkie maszyny bez problemu już dojechały na tegoroczne żniwa. Inwestycja o wartości 270 tys. zł (w tym dofinansowanie ze strony Marszałka Małopolski wyniosło 132 tys. zł) objęła połowę drogi o długości prawie 2 km, przebiegającą od Mianocic stromo pod górę. Jej druga część została utwardzona w latach poprzednich.

Droga Mianocice - Łazy     Z uwagi na trudne warunki terenowe konieczne było wzmocnienie płytami betonowymi przydrożnych rowów odprowadzających wodę, a także wybudowanie solidnych przepustów na skrzyżowaniach z bocznymi drogami dojazdowymi do pól.


Droga Mianocice - Łazy     Po zakończeniu żniw, zaplanowano jeszcze w ramach tej inwestycji położenie nawierzchni asfaltowej na najbardziej stromym odcinku podjazdu (zaraz za Mianocicami) na długości ok. pół kilometra.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Więcej informacji Zgadzam się Nie zgadzam się