GMINA KSIĄŻ WIELKI

Układanie asfaltu na drodze z Krzeszówki do Zaryszyna     Zakończono budowę asfaltowej drogi łączącej Krzeszówkę z Zaryszynem. W poniedziałek maszyny układały jeszcze na utwardzonym kamieniami podłożu ostatnie kilkaset metrów nawierzchni bitumicznej o grubości 6 cm. Z jednej strony podjeżdżały wielkie wywrotki z asfaltem, zrzucające go stopniowo na walce kombajnu drogowego, który układał równą warstwę wzdłuż wytyczonych granic. Nad tym, by nawierzchnia była gładka i prosta czuwało po bokach dwóch dodatkowych operatorów obsługujących komputery sterujące całym procesem.

Prace przy drodze Krzeszówka - Zaryszyn     Postęp prac sprawdzał w terenie wójt Marek Szopa wraz z inspektorem Sławomirem Sendkiem. Budowa liczącej 5 km drogi z Krzeszówki do Zaryszyna uzyskała dofinansowanie w wysokości 63,6 proc. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, czyli z funduszy Unijnych od Marszałka Małopolski. Całkowity koszt inwestycji wykonanej przez Zakład Robót Drogowych DUKT z Woli Murowanej koło Nowin wyniósł 891 tys. zł.
     Przypomnijmy, iż przetarg na budowę drugiej drogi również zgłoszonej przez Gminę do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (z Zaryszyna do Trzonowa o długości 3,5 km) wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, oferując najniższą cenę - 1,44 mln zł. Ta inwestycja będzie wykonana w roku przyszłym także przy dofinansowaniu wynoszącym 63,6 proc.

Red.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem