GMINA KSIĄŻ WIELKI

Układanie asfaltu na drodze z Krzeszówki do Zaryszyna     Zakończono budowę asfaltowej drogi łączącej Krzeszówkę z Zaryszynem. W poniedziałek maszyny układały jeszcze na utwardzonym kamieniami podłożu ostatnie kilkaset metrów nawierzchni bitumicznej o grubości 6 cm. Z jednej strony podjeżdżały wielkie wywrotki z asfaltem, zrzucające go stopniowo na walce kombajnu drogowego, który układał równą warstwę wzdłuż wytyczonych granic. Nad tym, by nawierzchnia była gładka i prosta czuwało po bokach dwóch dodatkowych operatorów obsługujących komputery sterujące całym procesem.

Prace przy drodze Krzeszówka - Zaryszyn     Postęp prac sprawdzał w terenie wójt Marek Szopa wraz z inspektorem Sławomirem Sendkiem. Budowa liczącej 5 km drogi z Krzeszówki do Zaryszyna uzyskała dofinansowanie w wysokości 63,6 proc. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, czyli z funduszy Unijnych od Marszałka Małopolski. Całkowity koszt inwestycji wykonanej przez Zakład Robót Drogowych DUKT z Woli Murowanej koło Nowin wyniósł 891 tys. zł.
     Przypomnijmy, iż przetarg na budowę drugiej drogi również zgłoszonej przez Gminę do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (z Zaryszyna do Trzonowa o długości 3,5 km) wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, oferując najniższą cenę - 1,44 mln zł. Ta inwestycja będzie wykonana w roku przyszłym także przy dofinansowaniu wynoszącym 63,6 proc.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Więcej informacji Zgadzam się Nie zgadzam się