GMINA KSIĄŻ WIELKI

Klasa w ZS-P w Książu Wielkim     Chociaż dopiero mija połowa wakacji, Szkoła Podstawowa w Książu Wielkim, stanowiąca część Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, już czeka na uczniów. Od września będzie ich tutaj 168. – Oprócz generalnego sprzątania odnowiliśmy podłogi i posadzki, nowe wyposażenie i wieszaki otrzymała szatnia, zmodernizowaliśmy także naszą kuchnię – oprowadza po pomieszczeniach, gdzie jeszcze trwają prace malarskie, dyr ZS-P Alicja Pagór. Ale klasy są już gotowe. Ich świeżo wylakierowane podłogi aż lśnią.

Sala przedszkolaków w ZS-P w Książu Wielkim     Roboty przeprowadzono także w przedszkolu, gdzie w lipcu przebywa tylko jedna grupa dzieci. Tu w salach wyłożono kafelkami te fragmenty ścian, które są szczególnie narażone na uszkodzenia przez często przesuwane krzesełka czy pudła z zabawkami. Tak jak lamperia pod oknami. Teraz gdy tworzą ją kolorowe flizy a nie farba, już nic ściany nie zarysuje.


Szatnia dla uczniów w ZS-P w Książu Wielkim     W szatni dla uczniów starszych nowe wieszaki dopiero będą montowane gdyż właśnie je dostarczono. Natomiast w szatni dla uczniów klas młodszych meble już wymieniono. Zostało na nich niemało zapomnianych przed wakacjami, szkolnych worków z obuwiem. Jak zapowiada dyr Alicja Pagór, trzeba będzie zorganizować jesienią kiermasz pozostawionej odzieży i obuwia, po które nikt się nie zgłosił od dłuższego czasu. A często są to wyroby w bardzo dobrym stanie i na dodatek markowe.


Grzegorz Janus i Alicja Pagór     Podczas wizyty zastępcy wójta Grzegorza Janusa, który dokonał przeglądu przeprowadzonych w budynku prac, omawiano także plany na nowy rok szkolny. Zdaniem dyr Alicji Pagór placówka nie tylko będzie przygotowana do przyjęcia uczniów i przedszkolaków, ale wystąpi z wieloma ofertami na co pozwala znakomita baza lokalowa i uzupełnione kadry. Zaproponuje się między innymi liczne zajęcia dodatkowe (w tym sportowe), wycieczki (także kilkudniowe) oraz wyjazdy na „zieloną szkołę”.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Więcej informacji Zgadzam się Nie zgadzam się