GMINA KSIĄŻ WIELKI

Klasa w ZS-P w Książu Wielkim     Chociaż dopiero mija połowa wakacji, Szkoła Podstawowa w Książu Wielkim, stanowiąca część Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, już czeka na uczniów. Od września będzie ich tutaj 168. – Oprócz generalnego sprzątania odnowiliśmy podłogi i posadzki, nowe wyposażenie i wieszaki otrzymała szatnia, zmodernizowaliśmy także naszą kuchnię – oprowadza po pomieszczeniach, gdzie jeszcze trwają prace malarskie, dyr ZS-P Alicja Pagór. Ale klasy są już gotowe. Ich świeżo wylakierowane podłogi aż lśnią.

Sala przedszkolaków w ZS-P w Książu Wielkim     Roboty przeprowadzono także w przedszkolu, gdzie w lipcu przebywa tylko jedna grupa dzieci. Tu w salach wyłożono kafelkami te fragmenty ścian, które są szczególnie narażone na uszkodzenia przez często przesuwane krzesełka czy pudła z zabawkami. Tak jak lamperia pod oknami. Teraz gdy tworzą ją kolorowe flizy a nie farba, już nic ściany nie zarysuje.


Szatnia dla uczniów w ZS-P w Książu Wielkim     W szatni dla uczniów starszych nowe wieszaki dopiero będą montowane gdyż właśnie je dostarczono. Natomiast w szatni dla uczniów klas młodszych meble już wymieniono. Zostało na nich niemało zapomnianych przed wakacjami, szkolnych worków z obuwiem. Jak zapowiada dyr Alicja Pagór, trzeba będzie zorganizować jesienią kiermasz pozostawionej odzieży i obuwia, po które nikt się nie zgłosił od dłuższego czasu. A często są to wyroby w bardzo dobrym stanie i na dodatek markowe.


Grzegorz Janus i Alicja Pagór     Podczas wizyty zastępcy wójta Grzegorza Janusa, który dokonał przeglądu przeprowadzonych w budynku prac, omawiano także plany na nowy rok szkolny. Zdaniem dyr Alicji Pagór placówka nie tylko będzie przygotowana do przyjęcia uczniów i przedszkolaków, ale wystąpi z wieloma ofertami na co pozwala znakomita baza lokalowa i uzupełnione kadry. Zaproponuje się między innymi liczne zajęcia dodatkowe (w tym sportowe), wycieczki (także kilkudniowe) oraz wyjazdy na „zieloną szkołę”.

Red.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem