GMINA KSIĄŻ WIELKI

Sesja Rady Gminy     Na ostatniej sesji Rady Gminy (w czwartek, 27 kwietnia) uporządkowano tegoroczny budżet, wprowadzając do niego inwestycje, na które uzyskano właśnie fundusze unijne. Jak już informowaliśmy, Książ Wielki występując w ramach Związku Międzygminnego w Proszowicach, otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, wynoszące 60 proc. kosztów przeprowadzenia głębokiej modernizacji energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Książu Małym oraz Szkoły Podstawowej w Antolce, wyliczonych na 2,6 mln zł. Radni jednomyślnie podjęli odpowiednie uchwały, by umowa o udzieleniu dotacji mogła być podpisana z Urzędem Marszałkowskim w Krakowie.

     Koszt pierwszego zadania, którego realizacja ma nastąpić jeszcze w tym roku, wyniesie 1.454 850 zł. Zakres robót obejmuje nie tylko termoizolację ścian i dachu, ale także montaż nowego systemu ogrzewania (podłogowe, zasilane pompami ciepła) oraz wymianę instalacji elektrycznej wraz z założeniem oświetlenia ledowego i ogniw fotowoltaicznych. Nawet jeśli prace w Książu Małym rozpoczną się już w czerwcu, to i tak przedłużą się na kilka miesięcy nauki w nowym roku szkolnym. Początkowo myślano o umieszczeniu uczniów w tym czasie w okolicznych remizach i świetlicach (np. w Boczkowicach i Zaryszynie) lub w Gimnazjum w Książu Wielkim. Obecnie myśli się raczej o przeniesieniu nauki (o ile udzieli na to zgody Starostwo) do Szkoły na Zamku.
Sesja Rady Gminy     W ostatnim punkcie obrad czwartkowej sesji, czyli wolnych wnioskach, sołtysi i radni informowali wójta Marka Szopę oraz radnego powiatowego Jacka Kobyłkę o konieczności naprawy podziurawionych jezdni, oczyszczenia przydrożnych rowów lub wymiany nieczynnego oświetlenia ulicznego (m.in. w Cisiej Woli, Moczydle i Rzędowicach).

Red.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem