GMINA KSIĄŻ WIELKI

SP w Książu Małym     Chociaż w Książu Małym powstanie od 1 września szkoła ośmioklasowa (wraz z punktem przedszkolnym i klasą przedszkolną), to część jej uczniów lub przedszkolaków będzie i tak dowożona do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim. A to dlatego, że najprawdopodobniej już od czerwca rozpocznie się tzw. głęboka termomodernizacja budynku SP w Książu Małym, która z uwagi na szeroki zakres prac potrwa z pewnością do późnej jesieni.

     - Nasza Gmina, występując w ramach Związku Międzygminnego w Proszowicach, właśnie uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, wynoszące 60 proc. kosztów przeprowadzenia głębokiej modernizacji energetycznej budynku SP w Książu Małym oraz SP w Antolce – informuje wójt Marek Szopa. Koszt pierwszego zadania ma wynieść ok. 1,4 mln zł, a drugiego 1,2 mln zł. Ich realizacja obejmuje nie tylko termoizolację ścian ale także wymianę stolarki okiennej oraz systemów ogrzewania i oświetlenia szkolnych gmachów.

     - Tak wielkiego zakresu robót, jakie jeszcze w tym roku muszą zostać podjęte w SP Książ Mały, nie uda się wykonać wyłącznie podczas wakacji, a szkoła nie może funkcjonować w swoim gmachu, gdy będzie tam trwała gruntowna modernizacja – podkreśla Wójt. – Rozmieścimy zatem czasowo uczniów i przedszkolaków w innych obiektach oświatowych czy remizach. W tym również w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książu Wielkim.

     Pieniądze uzyskane z programu termomodernizacji obiektów publicznych należy rozliczyć w ciągu dwóch lat. Dlatego na rok 2017 zaplanowano modernizację SP w Książu Małym, a na rok 2018 - SP w Antolce. Na pierwszą inwestycję Gmina już zarezerwowała w tegorocznym budżecie ponad 600 tys. zł (resztę – 800 tys. zł pokryją fundusze unijne). Przetarg na wykonanie prac ma być ogłoszony w maju.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Więcej informacji Zgadzam się Nie zgadzam się