GMINA KSIĄŻ WIELKI

Komisja konkursowa     Przeprowadzone w czwartek dwa konkursy na dyrektora Szkoły Podstawowej w Antolce oraz na dyrektora Szkoły Podstawowej w Książu Małym, niczego nie zmieniły w dotychczasowej obsadzie tych stanowisk. Komisja konkursowa zarekomendowała bowiem na pierwsze stanowisko ponownie Małgorzatę Borycką, a na drugie ponownie Danutę Gajos. Obu paniom należą się z tego tytułu gratulacje. A o ich wyborze przeważyło stanowisko kuratorium oświaty.

     W skład komisji konkursowej wchodziło 11 osób. Po pięć z każdej szkoły (dwóch przedstawicieli grona pedagogicznego, dwóch członków rady rodziców, przedstawiciel związków zawodowych) i po trzy osoby z kuratorium oświaty oraz z Gminy. Głosowanie było tajne, ale z dużym prawdopodobieństwem można założyć, iż każda z obecnych i przyszłych dyrektorek miała pełne poparcie osób ze swojej szkoły. A ich konkurentki miały pewne pięć głosów przeciwko sobie. O wyborze decydowało zatem stanowisko przedstawicieli kuratorium, które postanowiło poprzeć właśnie Małgorzatę Borycką i Danutę Gajos. W tej sytuacji głos reprezentantów naszej Gminy nie miał już większego znaczenia.

     Kandydatkami na stanowisko dyrektora SP w Antolce były oprócz Małgorzaty Boryckiej: Elżbieta Bałazy (z SP w Książu Wielkim) oraz Edyta Sychowska (Szkoła na Zamku). Natomiast o stanowisko dyrektora SP w Książu Małym ubiegała się, oprócz Danuty Gajos, także Elżbieta Bałazy.

     Teraz, zgodnie z prawem oświatowym, to od Wójta zależy na jaki dokładnie okres powoła daną dyrektorkę. Może to być czas od roku do pięciu lat. Marek Szopa jeszcze przed rozstrzygnięciem konkursu zapowiedział, iż decyzję tę podejmie wspólnie z komisją oświaty Rady Gminy.

Red.

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem